Propaganda
do kasy suma: 0,00 zł

 

 

 

Wersje językowe
Producenci

uploader file preview

Gdzie leżą winnice Mascota? Kilka słów na temat terroir winiarni.

Wina Mascota produkowane są w Mendozie, czyli największym regionie winiarskim Argentyny. To właśnie stąd pochodzi ponad ¾ całej produkcji win argentyńskich i około 50% produkcji win z całej Ameryki Południowej! Pogoda, wysokość nad poziomem morza oraz wiele innych czynników sprawiło, że region ten jest idealnie przystosowany pod uprawę winogron.

Winnica Mascota - Dolina Uco, Mendoza, Argentyna.

Winnice Mascota znajdują się w jednym z najbardziej ekscytujących regionów winiarskich na świecie, który rozwinął się w ciągu ostatnich 20 lat. Duża wysokość n.p.m., suche powietrze, żyzna gleba aluwialna, odpowiednia amplituda temperatury, a także wody roztopowe z Andów łączą się, tworząc unikalne, górskie terroir pustynne. To wyjątkowe miejsce ożywia wina z serii Unanime (wyjątkowe trunki z dojrzałymi taninami, skoncentrowanym smakiem i prawdziwie bogatą osobowością).

Historyczna winnica Mascota - Cruz de Piedra, Mendoza, Argentyna.

Cruz de Piedra jest częścią tradycyjnej „Primera Zona”, czyli obszaru winiarskiego premium zlokalizowanego w Mendozie w Argentynie. To właśnie w tym regionie powstały najbardziej prestiżowe marki win, które w przeszłości były uznawane za najlepszych przedstawicieli argentyńskiego przemysłu winiarskiego.

Rodolfo „OPI” Sadler – właściwy człowiek na właściwym miejscu.

Za produkcję win Mascota odpowiada Rodolfo „Opi” Sadler – człowiek, dla którego winiarnia jest całym życiem, a opowiadając o swoich dziełach, roni łzy. Jego pasja jednak nie wzięła się znikąd, ponieważ Opi pochodzi z rodziny winiarskiej. Samego fachu uczył się już od młodzieńczych lat u swojego dziadka.

Wielkim wyróżnieniem Rodolfo Sadlera, będącego argentyńskim pionierem w produkcji wina, jest jego wiedza na temat szczepu Cabernet Sauvignon w kraju, który znany jest z uprawy winogron odmiany Malbec. To pozwoliło mu odnieść wielki sukces w całej swojej 30-letniej karierze, nawet na rynkach historycznie powiązanych z tą słynną „uniwersalną czerwienią”.

2018 roku wino Mascota La Mascota Cabernet Sauvignon (rocznik 2016) zostało uznane za najlepsze czerwone wino na świecie we francuskim konkursie Vinalies Internationales. Rodolfo Opi Sadler tworzy wina z zamiarem przekazywania swoich doświadczeń oraz idei, iż każda wspólna chwila jest warta zapamiętania oraz celebracji.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl