Propaganda
do kasy suma: 0,00 zł

 

 

 

Wersje językowe
Producenci
CHOPIN BLENDED GOLD VODKA [POTATO & WHEAT) 0,7L CHOPIN BLENDED GOLD VODKA [POTATO & WHEAT) 0,7L
Cena: 259,00 zł (netto: 210,57 zł )
szt.
zobacz więcej
CHOPIN BLENDED VODKA COPPER LIMITED EDITION 0,7L CHOPIN BLENDED VODKA COPPER LIMITED EDITION 0,7L
Cena: 165,00 zł (netto: 134,15 zł )
zobacz więcej
CHOPIN BLENDED VODKA SILVER LIMITED EDITION 0,7L CHOPIN BLENDED VODKA SILVER LIMITED EDITION 0,7L
Cena: 165,00 zł (netto: 134,15 zł )
zobacz więcej
CHOPIN FAMILY RESERVE VODKA 0,7L + OPAKOWANIE CHOPIN FAMILY RESERVE VODKA 0,7L + OPAKOWANIE
Cena: 870,00 zł (netto: 707,32 zł )
szt.
zobacz więcej
CHOPIN POTATO VODKA 0,05L (MINI) CHOPIN POTATO VODKA 0,05L (MINI)
Cena: 29,90 zł (netto: 24,31 zł )
szt.
zobacz więcej
CHOPIN POTATO VODKA 0,7L + TUBA CHOPIN POTATO VODKA 0,7L + TUBA
Cena: 199,00 zł (netto: 161,79 zł )
szt.
zobacz więcej
CHOPIN POTATO VODKA 6L + POMPKA + KARTON CHOPIN POTATO VODKA 6L + POMPKA + KARTON
Cena: 1 490,00 zł (netto: 1 211,38 zł )
szt.
zobacz więcej
CHOPIN POTATO VODKA SPECIAL EDITION 1,0L - RÓŻOWA WSTĄŻKA CHOPIN POTATO VODKA SPECIAL EDITION 1,0L - RÓŻOWA WSTĄŻKA
Cena: 199,90 zł (netto: 162,52 zł )
zobacz więcej
CHOPIN RYE VODKA 0,05L (MINI) CHOPIN RYE VODKA 0,05L (MINI)
Cena: 23,99 zł (netto: 19,50 zł )
szt.
zobacz więcej
CHOPIN RYE VODKA 0,7L + 2 MINIATURKI 0,05L + SKRZYNIA CHOPIN RYE VODKA 0,7L + 2 MINIATURKI 0,05L + SKRZYNIA
Cena: 385,00 zł (netto: 313,01 zł )
zobacz więcej
CHOPIN RYE VODKA 0,7L + KARTON CHOPIN RYE VODKA 0,7L + KARTON
Cena: 75,00 zł (netto: 60,98 zł )
zobacz więcej
CHOPIN RYE VODKA 0,7L + TUBA CHOPIN RYE VODKA 0,7L + TUBA
Cena: 129,90 zł (netto: 105,61 zł )
szt.
zobacz więcej
CHOPIN RYE VODKA 3,0L + POMPKA + KARTON CHOPIN RYE VODKA 3,0L + POMPKA + KARTON
Cena: 529,00 zł (netto: 430,08 zł )
szt.
zobacz więcej
CHOPIN RYE VODKA 6,0L + POMPKA + KARTON CHOPIN RYE VODKA 6,0L + POMPKA + KARTON
Cena: 1 275,00 zł (netto: 1 036,59 zł )
szt.
zobacz więcej
CHOPIN VINTAGE 0,5L + OPAKOWANIE CHOPIN VINTAGE 0,5L + OPAKOWANIE
Cena: 219,00 zł (netto: 178,05 zł )
szt.
zobacz więcej
CHOPIN WHEAT VODKA 0,05L (MINI) CHOPIN WHEAT VODKA 0,05L (MINI)
Cena: 29,90 zł (netto: 24,31 zł )
szt.
zobacz więcej
CHOPIN WHEAT VODKA 0,7L + TUBA CHOPIN WHEAT VODKA 0,7L + TUBA
Cena: 197,90 zł (netto: 160,89 zł )
szt.
zobacz więcej
MŁODY ZIEMNIAK LIPIEC 2023 0,5L MŁODY ZIEMNIAK LIPIEC 2023 0,5L
Cena: 209,00 zł (netto: 169,92 zł )
szt.
zobacz więcej

Czym jest Chopin Vodka – Niezwykła historia polskiego przemysłu gorzelniczego.

W okolicy lat 90. XIX-wieczne zakłady Polmos (polskie firmy mające monopol na produkcję wódki i spirytusów) zostały podzielone na 25 przedsiębiorstw. Tak też powstał koncern Polmos Siedlce z własną destylarnią. W 1993 roku firma wprowadziła na rynek niezwykle ekskluzywną wódkę ziemniaczaną... Chopin Vodka, bo to niej mowa, zapisała się w historii polskiego gorzelnictwa, jako destylat, który doprowadził do powstania odrębnej, luksusowej kategorii w segmencie wódek.

Zarządzana przez rodzinę Dordów destylarnia słynie przede wszystkim z produkcji wódek serii Chopin. Po przejęciu i sprywatyzowaniu firmy w 2003 roku Pan Tadeusz Dorda został prezesem zakładu Polmos Siedlce, a także stał się jedynym właścicielem marki Chopin Vodka, dzięki czemu jest to w 100% polski produkt! Rodzina Dordów odrestaurowała destylarnię wraz z przyległymi budynkami oraz zmodernizowała rozlewnię i pakownię.

Pomijając te kilka niezbędnych renowacji, destylarnia Chopin niewiele się zmieniła od ponad stu lat. Nadal używane są te same tradycyjne techniki, do których stosowali się pierwsi właściciele i pracownicy zakładu Polmos Siedlce, polegające na pracy z niezwykłą dbałością o szczegóły. Oczywiście takie podejście do powstawania alkoholu ogranicza ilość produkowanej wódki Chopin, ale zapewnia jej niezrównaną jakość oraz nieskazitelny, rzemieślniczy smak.

Oprócz słynnego produktu, jakim jest Chopin Vodka, do portfolio destylarni należą inne równie niezwykłe trunki i destylaty. Jednym z najpopularniejszych produktów, po Chopin Vodka jest wytwarzana co roku na wiosnę, kultowa wódka Młody Ziemniak, powstająca ze specjalnej odmiany ziemniaków. Klienci pokochali również inne produkty takie, jak wysokiej jakości likiery Wedel & Chopin produkowane we współpracy z firmą E.Wedel, oraz wyjątkowe trunki z „niespodzianką” w butelce, czyli wódka Golden Rose z główką róży oraz Krzeska Ziołowa z bukietem z ziół. :)

Kilka słów o samej marce Chopin.

Posiadłość Chopin obejmuje 17 arów ziemi uprawnej w pobliżu wsi Krzesk w Polsce. Wszystkie komponenty używane do produkcji tej fenomenalnej wódki są uprawiane w promieniu 20 km, a woda pochodzi bezpośrednio ze źródła artezyjskiego znajdującego się pod terenami destylarni. Skromne składniki, przekształcone w coś naprawdę wyjątkowego przy pomocy wody i temperatury to:

  • Ziemniak
  • Żyto
  • Pszenica

Sama destylarnia Chopin to bijące po dziś dzień serce zakładu Polmos Siedlce, w której znajduje się XIX-wieczny miedziany alembik – jeden z najstarszych destylatorów w Polsce. Obecnie rzadko zdarza się znaleźć w branży wódek rodzinną firmę, która tak jak Chopin, sama produkuje swoje alkohole, nadzorując przy tym każdy etap powstawania produktu. :)

Zachowanie wielowiekowej spuścizny polskiej wódki to odpowiedzialność, którą rodzina Dordów traktuje poważnie. Dlatego tak uparcie stawia ona na jakość, poświęcając się zmienianiu utartych stereotypów wokół wódki. Właściciele od pokoleń współpracują z tymi samymi rolnikami, budując trwałe relacje oparte na wzajemnym szacunku i pasji tworzenia najlepszych, polskich wódek na świecie. Jak mówi sam założyciel i Dyrektor Naczelny destylarni Chopin VodkaTadeusz Dorda, z dumą kontynuują bogatą historię produkcji wódki w naszym kraju, a także tworzą swoją własną tradycję.

Czym różnią się wódki Chopin Vodka?

W ofercie producenta Chopin istnieje wiele produktów – tych klasycznych i tych limitowanych. Oczywiście wódki te różnią się od siebie, głównie walorami smakowymi. Jako sklep z wódkami marki Chopin Vodka, oferujemy wiele produktów od tego luksusowego producenta. Poniżej przedstawiamy kilka pozycji, różniących się następującymi cechami:

  • Chopin Potato – ziemniaczana wódka, zdobywca wielu nagród, uważana za jedną z najlepszych wódek białych na świecie. Charakteryzuje ją urzekający aromat przeplatany nutami wanilii i zielonego jabłka oraz pełny, kremowy smak.

  • Chopin Rye – wódka żytnia, produkowana z najwyższej jakości żyta, uprawianego na Podlasiu. Wyróżnia się jedwabistym smakiem o bogatym i zrównoważonym, odrobinę pikantnym finiszu oraz wyraźnym zapachem z nutą surowego, żytniego chleba.

  • Chopin Wheat – wódka pszeniczna, produkowana w 100% z polskiej pszenicy ozimej. Cechuje się słodkim i delikatnym aromatem ciasta z początkowo wyczuwalnymi nutami miodu, które zmieniają się w karmelowy finisz.

  • Chopin Vintage – wódka będąca efektem kilkuletniego leżakowania najwyższej jakości destylatu ziemniaczanego w beczkach z polskiego dębu. Charakteryzuje się słodkawym profilem smakowym z nutami przypraw korzennych, czekolady, śliwek i dębiny.

  • Chopin Family Reserve – niezwykle rzadka i wyjątkowa edycja od marki Chopin. Produkowana ze specjalnej odmiany ziemniaków. Wyróżnia się ziemistym i słodkim posmakiem z akcentem goździków i lukrecji oraz średnim, ciepłym finiszem.

  • Chopin Blended Potatoes & Wheat – limitowana edycja niezwykłego produktu, który w idealnych proporcjach łączy w sobie wódkę Chopin Potato i Chopin Wheat. Posiada przyjemny, kremowy i słodki smak oraz elegancką, złotą butelkę.

Jak produkowana jest wódka Chopin?

Rodzina Dordów jest dumna z produkcji wódki Chopin i nie zamieniliby jej na żadną inną. Jest to jednak dość żmudny i pracochłonny proces. Ziemniaki sadzi się wiosną, mniej więcej w połowie kwietnia. Używają do tego specjalnej odmiany o wysokiej zawartości skrobi. Rośliny zaczynają kwitnąć około 10 tygodni po posadzeniu. Od połowy do końca września ziemniaki są już gotowe do zbioru.

Ważne jest, aby ziemniaki były destylowane, gdy są świeże, dlatego destylarnia ściśle współpracuje ze swoimi rolnikami, aby koordynować dostawy. Czasami rolnicy muszą ponownie zakopać ziemniaki w ziemi, aby były odpowiednio chłodne, gdy przyjdzie ich kolej do wykorzystania przy produkcji Chopin Vodka.

Wpierw ziemniaki są myte, aby usunąć wszelkie ślady ziemi i zabrudzenia. Następnie są gotowane na parze i przekształcone w zacier, który jest gotowy do kolejnego procesu. Do ziemniaczanego zacieru dodawany jest charakterystyczny szczep drożdży i rozpoczyna się fermentacja, która trwa około dwa tygodnie. Tak przygotowany płyn poddawany jest kolejnemu procesowi – destylacji, która zachodzi w jednym z najstarszych zachowanych alembików w Polsce. Warto wiedzieć, że ten oryginalny, miedziany destylator został wybudowany już w 1896 roku!

Po destylacji wódka przelewana jest do beczek, gdzie odpoczywa przez około dwa tygodnie, dla zmiękczenia. Taki zabieg pomaga producentowi Chopin rozwinąć profil smakowy oraz aromat swoich produktów. Na koniec wódka jest butelkowana i zamykana – oczywiście na miejscu w destylarni Chopin, gdzie następnie zostaje wysyłana w cały świat!


Gdzie kupić Chopin Vodka?

Interesuje cię sklep z wódką Chopin Vodka w Warszawie? A może zastanawiasz się gdzie kupić Chopin Vodka online? Nasz sklep Propaganda Alkohole oferuje to wszystko! Dodatkowo nasi wyszkoleni doradcy specjalizują się w doborze idealnego produktu do waszych potrzeb lub adekwatnego do danej sytuacji. Zachęcamy do odwiedzenia nas osobiście lub do kontaktu mailowego i telefonicznego. Zapraszamy Serdecznie! :)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl