Propaganda
Do kasy suma: 0,00 zł

 

 

 

Wersje językowe
Producenci
BARRELS AND DRUMS CHARDONNAY SPARKLING BEZALKOHOLWY 0,75L BARRELS AND DRUMS CHARDONNAY SPARKLING BEZALKOHOLWY 0,75L
Cena: 36,00 zł (netto: 29,27 zł )
zobacz więcej
BARRELS AND DRUMS CHARDONNAY WINO BEZALKOHOLOWE 0,75L BARRELS AND DRUMS CHARDONNAY WINO BEZALKOHOLOWE 0,75L
Cena: 33,90 zł (netto: 27,56 zł )
zobacz więcej
BARRELS AND DRUMS MERLOT WINO BEZALKOHOLOWE 0,75L BARRELS AND DRUMS MERLOT WINO BEZALKOHOLOWE 0,75L
Cena: 33,90 zł (netto: 27,56 zł )
zobacz więcej
LES COCOTTES CHARDONNAY WINO BEZALKOHOLOWE 0,75L LES COCOTTES CHARDONNAY WINO BEZALKOHOLOWE 0,75L
Producent: PIERRE CHAVIN
Cena: 31,00 zł (netto: 25,20 zł )
zobacz więcej
LES COCOTTES CHARDONNAY WINO BEZALKOHOLOWE 0,75L LES COCOTTES CHARDONNAY WINO BEZALKOHOLOWE 0,75L
Producent: PIERRE CHAVIN
Cena: 36,00 zł (netto: 29,27 zł )
zobacz więcej
LES COCOTTES MERLOT WINO BEZALKOHOLOWE 0,75L LES COCOTTES MERLOT WINO BEZALKOHOLOWE 0,75L
Producent: PIERRE CHAVIN
Cena: 31,00 zł (netto: 25,20 zł )
zobacz więcej
THE VERY CAUTIOUS ONE SHIRAZ WINO BEZALKOHOLOWE 0,75L THE VERY CAUTIOUS ONE SHIRAZ WINO BEZALKOHOLOWE 0,75L
Cena: 39,90 zł (netto: 32,44 zł )
zobacz więcej
ZERA PIERRE CHAVIN CABERNET SAUVIGNON WINO BEZALKOHOLOWE 0,75L ZERA PIERRE CHAVIN CABERNET SAUVIGNON WINO BEZALKOHOLOWE 0,75L
Producent: PIERRE CHAVIN
Cena: 59,00 zł (netto: 47,97 zł )
zobacz więcej
ZERA PIERRE CHAVIN CHARDONNAY SPARKLING WINO BEZALKOHOLOWE  0,75L ZERA PIERRE CHAVIN CHARDONNAY SPARKLING WINO BEZALKOHOLOWE 0,75L
Producent: PIERRE CHAVIN
Cena: 59,00 zł (netto: 47,97 zł )
zobacz więcej
ZERA PIERRE CHAVIN CHARDONNAY WINO BEZALKOHOLOWE  0,75L ZERA PIERRE CHAVIN CHARDONNAY WINO BEZALKOHOLOWE 0,75L
Producent: PIERRE CHAVIN
Cena: 59,00 zł (netto: 47,97 zł )
zobacz więcej

Czym są wina bezalkoholowe? Krótka charakterystyka kategorii.

Wina bezalkoholowe są to wina jak wszystkie inne, tyle że bez alkoholu. Ważne, żeby nie mylić tej kategorii z napojami pokroju napojów musujących imitujących wyglądem np. wina musujące. Wina bezalkoholowe są to niesamowicie jakościowe produkty, które przechodzą skomplikowany proces dealkoholizacji. Tak jak klasyczne wina, produkowane są z niezliczonej ilości szczepów i występują w każdym możliwym rodzaju i kolorze. Najczęściej możecie spotkać wino bezalkoholowe w wersji wytrawnej, białe lub czerwone, a także musujące. Kategoria ta jest naprawdę obszerna, dlatego też, jeżeli z jakiegoś powodu nie możecie spożywać napojów alkoholowych, to naprawdę warto przycupnąć na chwilę i zastanowić się nad winem bezalkoholowym.

Rodzaje win bezalkoholowych.

Wina bezalkoholowe produkowane są w różnych konfiguracjach z przeróżnych szczepów. Tak też w naszym sklepie możecie dla przykładu kupić wino bezalkoholowe w kupażu gewurztraminer-riesling. :) Poniżej postanowiliśmy opisać pokrótce wina bezalkoholowe, które dostaniecie u nas:

  • Czerwone, wytrawne wino bezalkoholowe – dostępne w różnych rodzajach, np. wyprodukowane ze szczepu Cabernet Sauvignon lub wino z odmiany Shiraz. W zapachu wina te nie różnią się praktycznie w ogóle od alkoholowych win. W smaku mocno, owocowe, lekko waniliowe z gładkimi taninami.

  • Białe, wytrawne wino bezalkoholowe – wyprodukowane np. z odmian Chardonnay lub Gewurztraminer-Riesling. Naprawdę świetne wina z orzeźwiającym i świeżym charakterem, pełnym nut owoców cytrusowych i z lekką kwasowością.

  • Wytrawne, musujące wino bezalkoholowe – są to białe, musujące wina produkowane np. w 100% ze szczepu Chardonnay. Charakteryzują się świeżym smakiem z delikatnymi bąbelkami i przyjemnymi nutami egzotycznych owoców.

Jak produkowane są wina bezalkoholowe?

Co ciekawe, proces produkcji wina bezalkoholowego w pierwszym etapie nie różni się niczym od klasycznych win. Wpierw zbierane są winogrona, z których następnie wyciskany jest sok. Tak powstały napój winogronowy poddawany jest klasycznej fermentacji, po skończeniu której otrzymujemy gotowe wino alkoholowe.

Teraz przechodzimy do drugiego etapu, czyli pozbycia się alkoholu (dealkoholizacji) z powstałego wina. Po skończonej fermentacji wino poddawane jest opatentowanej metodzie tzw. ekstrakcji próżniowej. Zabieg ten polega na podgrzaniu wina do temperatury około 30 stopni Celsjusza, podczas której zaczyna ono wrzeć, a zawarty w nim alkohol odparowuje. Ekstrakcja próżniowa odbywa się w precyzyjnie kontrolowanych warunkach, dzięki czemu producent może zredukować zawartość alkoholu w winie całkowicie do 0%. Warto zapamiętać, że proces dealkoholizacji nie powoduje w winie utraty tanin czy też polifenoli o prozdrowotnym działaniu.

Istnieje również druga metoda dealkoholizacji wina, polegająca na odwirowywaniu alkoholu. Jest ona bardziej ekonomiczna, ponieważ po usunięciu alkoholu z wina, jest go znacznie więcej objętościowo niż przy użyciu pierwszej metody. Po procesie odwirowywania zawartość procentowa alkoholu w winie wynosi mniej niż 0,5%, dzięki czemu może nosić miano bezalkoholowego.

W 100 procentach bezpieczne…

Prezentowane przez nas produkty charakteryzują się absolutnie zerową zawartością alkoholu, dzięki czemu są idealne dla kobiet w ciąży oraz osób, które z różnych powodów (zdrowotnych, zawodowych, religijnych) nie mogą spożywać alkoholu. Z win bezalkoholowych mogą również bezpiecznie korzystać kierowcy. Będzie też to świetna alternatywa dla osób liczących kalorię w codziennym jadłospisie, ponieważ wina bezalkoholowe są nawet o 70% mniej kaloryczne od klasycznych win. :)


Gdzie kupić wina bezalkoholowe?

Interesuje cię sklep z winami bezalkoholowymi w Warszawie? A może zastanawiasz się gdzie kupić wino bezalkoholowe online? Nasz sklep Propaganda Alkohole oferuje to wszystko! Dodatkowo pomożemy na miejscu w wyborze odpowiedniego wina, adekwatnego do danej sytuacji. Zapraszamy Serdecznie! :)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl