Strona zawiera informacje o alkoholu i jest dozwolona wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Czy masz ukończone 18 lat ?
1 590,00 zł
1 490,00 zł
660,00 zł
679,00 zł
679,00 zł
599,00 zł
691,00 zł
679,00 zł
1 589,00 zł
899,00 zł
989,00 zł
69 900,00 zł
17 900,00 zł
Na rodzimym rynku możemy znaleźć obecnie ogromny wybór drogich, luksusowych alkoholi. Wyróżnia je nie tylko sama jakość trunku, ale designerskie opakowanie, znana marka podbudowana działaniami PR. Czy zakup tego rodzaju alkoholu może być traktowany jako kolekcjonerski lub inwestycyjny ? To trudne pytanie, ale w uproszczeniu można powiedzieć, że nie każdy drogi alkohol można nazwać inwestycyjnym.
W tej kategorii będziemy umieszczać nasze propozycje rzadkich edycji whisky, win, rumów i innych alkoholi, które swoimi indywidualnymi cechami i ograniczoną dostępnością mogą klasyfikować się jako inwestycyjne i powiększać kolekcje rzadkich edycji. Przed decyzją inwestycyjną należy indywidualnie przeprowadzić rozeznanie mające na celu weryfikację szans osiągnięcia zysku na danym produkcie. Jeśli kolekcję traktujemy bardziej jako pasję, należy dokonać oceny unikatowości alkoholu i jego wpływ na budowaną kolekcję.
Najważniejszą cechą tego rodzaju alkoholi jest ich unikalność, oraz ograniczona ilość na rynku. Doskonałej jakości koniak klasy XO znanej marki to jeszcze za mało, żeby mówić o nim jako o potencjalnej inwestycji. Natomiast limitowana wersja tego samego koniaku zabutelkowana powiedzmy w ilości 1000 butelek, może stanowić cenną inwestycję i zwiększenie prestiżu kolekcji.
Oprócz unikalności ważny jest wiek trunku, w wypadku wina jego rocznik, uzyskane recenzje i międzynarodowe nagrody, wreszcie uznana marka i renoma producenta.
W zasadzie są 2 rodzaje alkoholu posiadające wymierny wzrost wartości, których notowania można prześledzić na międzynarodowych aukcjach. Są to whisky typu single malt i wino. Inne rodzaje alkoholu mogą posiadać znaczną wartość kolekcjonerską, ale bardzo trudno ją przewidzieć nie będąc doświadczonym specjalistą.
Alkohole są inwestycją długoterminową, szacuje się, że zadowalający wzrost wartości w wypadku wina następuje najwcześniej po 5 latach, w wypadku whisky sytuacja jest bardzo ciekawa i czasami zmienia się dynamicznie. Jest wiele przykładów np. japońskiej whisky, których wartość przy ograniczonej dostępności szybuje w górę w wyjątkowo szybkim tempie.
Wina zakupione w celach inwestycyjnych muszą być przechowywane w specjalnie określonych warunkach, w ciemnych pomieszczeniach o stałej wilgotności i temperaturze wahającej się od 7 do 15 stopni. Whisky i inne alkohole mocne mogą cieszyć oko w domowej kolekcji i są znacznie bardziej od win odporne na warunki, w których są przechowywane.
Alkohole o małym nakładzie szybciej zyskują na wartości, ponieważ po prostu są sukcesywnie konsumowane, a więc ich dostępność na rynku się zmniejsza z każdą otwartą butelką. W takich przypadkach wartość budowanej kolekcji może zaskakująco wzrosnąć.
Warto śledzić fora kolekcjonerskie na całym świecie, serwisy aukcyjne, wyniki międzynarodowych konkursów, czytać profesjonalne recenzje uznanych autorów, przeglądać tworzone przez nich rankingi. Warto zainteresować się zakupem alkoholi producentów, którzy już nie istnieją jak i tymi, którzy właśnie rozpoczęli działalność.
Zalecamy Wam ostrożność i dystans do plotek, domorosłych blogerów i sensacyjnym doniesień typu "butelka kupiona za 30 dolarów po pół roku sprzedana została za 480". Oczywiście przypadki się zdarzają, ale istnieje różnica między świadomym inwestowaniem a loterią.
Z przyjemnością doradzimy jak rozpocząć alkoholową inwestycję, zastanowimy się wspólnie jaki alkohol wybrać w zależności od Waszego budżetu i oczekiwań. Oprócz trunków wyszczególnionych w dziale alkohole inwestycyjne jesteśmy otwarci na wszelkie działania związane z tym tematem i postaramy się udzielić rzetelnej odpowiedzi nawet na niekonwencjonalne pytania.