Propaganda
do kasy suma: 0,00 zł

 

 

 

Wersje językowe
Producenci
METAXA 12* BRANDY 0,7L - ORYGINALNY EKSKLUZYWNY SMAK METAXA 12* BRANDY 0,7L - ORYGINALNY EKSKLUZYWNY SMAK
Producent: METAXA
Cena: 159,90 zł (netto: 130,00 zł )
szt.
zobacz więcej
METAXA 12* GRAND OLYMPIAN RESERVE BRANDY 0,7L METAXA 12* GRAND OLYMPIAN RESERVE BRANDY 0,7L
Producent: METAXA
Cena: 139,00 zł (netto: 113,01 zł )
zobacz więcej
METAXA 5* ORIGINAL GREEK SPIRIT BRANDY 0,2L METAXA 5* ORIGINAL GREEK SPIRIT BRANDY 0,2L
Producent: METAXA
Cena: 33,50 zł (netto: 27,24 zł )
zobacz więcej
METAXA 5* ORIGINAL GREEK SPIRIT BRANDY 0,5L METAXA 5* ORIGINAL GREEK SPIRIT BRANDY 0,5L
Producent: METAXA
Cena: 59,90 zł (netto: 48,70 zł )
szt.
zobacz więcej
METAXA 5* ORIGINAL GREEK SPIRIT BRANDY 0,7L   METAXA 5* ORIGINAL GREEK SPIRIT BRANDY 0,7L
Producent: METAXA
Cena: 79,90 zł (netto: 64,96 zł )
szt.
zobacz więcej
METAXA 5* ORIGINAL GREEK SPIRIT BRANDY 3,0L METAXA 5* ORIGINAL GREEK SPIRIT BRANDY 3,0L
Producent: METAXA
Cena: 619,00 zł (netto: 503,25 zł )
zobacz więcej
METAXA 7* ORIGINAL GREEK SPIRIT BRANDY 0,05L (MINI) METAXA 7* ORIGINAL GREEK SPIRIT BRANDY 0,05L (MINI)
Producent: METAXA
Cena: 16,00 zł (netto: 13,01 zł )
zobacz więcej
METAXA 7* ORIGINAL GREEK SPIRIT BRANDY 0,7L  METAXA 7* ORIGINAL GREEK SPIRIT BRANDY 0,7L
Producent: METAXA
Cena: 99,90 zł (netto: 81,22 zł )
szt.
zobacz więcej
METAXA ANGELS' TREASURE 0,7L + OPAKOWANIE METAXA ANGELS' TREASURE 0,7L + OPAKOWANIE
Producent: METAXA
Cena: 899,00 zł (netto: 730,89 zł )
zobacz więcej
METAXA GRANDE FINE COLLECTOR'S EDITION BRANDY 0,7L + KARTON  METAXA GRANDE FINE COLLECTOR'S EDITION BRANDY 0,7L + KARTON
Producent: METAXA
Cena: 239,00 zł (netto: 194,31 zł )
szt.
zobacz więcej
METAXA HONEY SHOT 0,7L METAXA HONEY SHOT 0,7L
Producent: METAXA
Cena: 69,00 zł (netto: 56,10 zł )
zobacz więcej
METAXA PRIVATE RESERVE BRANDY 0,7L + OPAKOWANIE METAXA PRIVATE RESERVE BRANDY 0,7L + OPAKOWANIE
Producent: METAXA
Cena: 379,00 zł (netto: 308,13 zł )
szt.
zobacz więcej

Brandy Metaxa – Co to jest?

Metaxa to swoisty trunek, produkowany w Grecji. Marka istnieje już od ponad 130 lat i cieszy podniebienia niezliczonej ilości konsumentów swoim zaskakujących charakterem. Wiele osób nazywa Metaxe brandy, jednak przez wzgląd na dodatek ekstraktu z ziół i przypraw oraz wina Muscat, formalnie nią nie jest. :)

Urodzony w 1848 roku w Grecji, założyciel firmy – Spyros Metaxa był potomkiem rodziny handlarzy jedwabiem. Poszukiwacz przygód i człowiek ze smakiem postanowił rozpocząć własny biznes. Podróżując, Spyros Metaxa odkrywał różne alkohole i wina z całego świata. W tamtych czasach trunki wydawały się ostre na podniebieniu i bez swoistego charakteru. Spyros chciał stworzyć wyjątkowy trunek, który byłby gładki i jednocześnie intensywny. Tak w 1888 roku narodziła się Metaxa, pierwotny grecki destylat.

Spyros wybudował wtedy swoją pierwszą destylarnię w Pireusie – porcie w Atenach. Jego wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju bursztynowy trunek wkrótce został wyeksportowany w rejon Morza Śródziemnego. Legenda mówi, że kiedy Spyros Metaxa budował swoją destylarnię w Pireusie, znalazł starożytny medalion przedstawiający „Wojownika Salaminy”. Bitwa pod Salaminą miała miejsce w 480 roku p.n.e. na wodach w pobliżu Pireusu.

Grecka marynarka wojenna nie miała szans z najeżdżającymi siłami perskimi, ale walczyła z nimi bohatersko. Wojownik z Salaminy stał się synonimem podejmowania ryzyka i odwagi – idealny symbol przedsięwzięcia Spyrosa Metaxy, które głęboko zakorzeniło się w Grecji. Tak też narodziło się logo marki, które dumnie nosi każda butelka Metaxy. :)

Skąd pochodzą składniki do Metaxy?

Położona we wschodniej części Morza Śródziemnego, otoczona ciemnoniebieskim morzem, grecka wyspa Samos jest domem dla bujnej roślinności i winnic, które są znane na całym świecie od czasów starożytnych kupców. Wyspa ta jest obdarzona swoistym terroir, na które składa się ciepłe słońce, twarda, mineralna gleba oraz cykliczne opady deszczu. To właśnie ono nadaje słynnym winom z tego obszaru nietuzinkowego charakteru. Na Samos panują idealne warunki do uprawy winogron ze szczepu Muscat, które są niezwykle bogate w smaku i posiadają przyjemny bukiet aromatów.

Kto produkuje brandy Metaxe?

Dom Metaxy nie ma ani Master Blendera, ani Master Distillera. Jest po prostu i aż Mistrz MetaxyConstantinos Raptis. Jest to piąty Mistrz Metaxy od czasu powstania destylarni. Constantinos Raptis potrzebuje zarówno inspiracji, jak i pasji. Najpierw dokonuje selekcji win Muscat z Samos, wybranych ze względu na ich aromat i intensywność. Następnie wybiera szlachetne destylaty winne ze względu na ich charakter i elegancję.

Wina Muscat i destylaty winne dojrzewają oddzielnie w dębowych beczkach, dopóki nie zdecyduje, że są już gotowe do zmieszania. Ostateczny akcent stanowią ekstrakty z bukietu śródziemnomorskich roślin botanicznych.

Gdzie dojrzewa Metaxa?

Chłodne i suche, mieszczące las dębowych beczek, piwnice Domu Metaxa są sercem pierwotnego greckiego destylatu, kryjącego historie, tajemnice i aromaty. Destylarnia House of Metaxa pierwotnie znajdowała się w Pireusie, ale sława i popyt na ten wspaniały alkohol sprawiły, że konieczne było przeniesienie się do nowszych, bardziej przestronnych zakładów. Obecnie piwnice metaxy znajdują się na obrzeżach Aten, w miejscu, które korzysta z pobliskiej chłodnej górskiej bryzy, gdzie znalazły swój nowy dom.

To tutaj wina Muscat i szlachetne destylaty powoli dojrzewają, aby osiągnąć swój unikalny charakter i ostatecznie zostać wybrane, aby stać się jedną z wielu opcji Metax. :)

Która Metaxa jest najlepsza?

Tutaj odpowiedź powinna być jasna i klarowna – wszystkie są najlepsze! Oczywiście wszystko zależy od okazji i waszego gustu oraz osoby obdarowywanej. Producent posiada pełną gamę Metax – od wersji podstawowych po niezwykłe edycje limitowane. W naszej ofercie znajdziecie takie produkty, jak:

 • Metaxa 5 stars
 • Metaxa 7 stars
 • Metaxa 12 stars
 • Metaxa Grande Fine
 • Metaxa Private Reserve
 • Metaxa Angels’ Treasure

Wszystkie te produkty są wysokiej jakości i wyróżniają się swoistym, unikalnym charakterem.


Gdzie kupić Brandy Metaxa?

Interesuje cię sklep z brandy Metaxa w Warszawie? A może zastanawiasz się gdzie kupić brandy Metaxa online? Nasz sklep Propaganda Alkohole oferuje to wszystko! Dodatkowo nasi wyszkoleni doradcy specjalizują się w doborze idealnego produktu do waszych potrzeb lub adekwatnego do danej sytuacji. Zapraszamy Serdecznie! :)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl