Propaganda
do kasy suma: 0,00 zł

 

 

 

Wersje językowe
Producenci
BENRIACH - DEGUSTACJA WHISKY SINGLE MALT WARSZAWA BENRIACH - DEGUSTACJA WHISKY SINGLE MALT WARSZAWA
Cena: 150,00 zł (netto: 121,95 zł )
zobacz więcej
BENRIACH THE SMOKY TEN 10YO WHISKY SINGLE MALT 0,7L + TUBA BENRIACH THE SMOKY TEN 10YO WHISKY SINGLE MALT 0,7L + TUBA
Producent: BENRIACH
Cena: 249,00 zł (netto: 202,44 zł )
szt.
zobacz więcej
BENRIACH THE SMOKY TWELVE 12YO WHISKY SINGLE MALT 0,7L + TUBA BENRIACH THE SMOKY TWELVE 12YO WHISKY SINGLE MALT 0,7L + TUBA
Producent: BENRIACH
Cena: 269,00 zł (netto: 218,70 zł )
szt.
zobacz więcej
BENRIACH THE TWELVE 12YO WHISKY SINGLE MALT 0,7L + TUBA BENRIACH THE TWELVE 12YO WHISKY SINGLE MALT 0,7L + TUBA
Producent: BENRIACH
Cena: 259,90 zł (netto: 211,30 zł )
szt.
zobacz więcej
THE BENRIACH 10YO SINGLE MALT WHISKY  0,7L + TUBA THE BENRIACH 10YO SINGLE MALT WHISKY 0,7L + TUBA
Producent: BENRIACH
Cena: 209,90 zł (netto: 170,65 zł )
szt.
zobacz więcej
THE BENRIACH 16YO WHISKY SINGLE MALT 0,7L + OPAKOWANIE THE BENRIACH 16YO WHISKY SINGLE MALT 0,7L + OPAKOWANIE
Producent: BENRIACH
Cena: 439,00 zł (netto: 356,91 zł )
szt.
zobacz więcej
THE BENRIACH 21YO WHISKY SINGLE MALT 0,7L + OPAKOWANIE THE BENRIACH 21YO WHISKY SINGLE MALT 0,7L + OPAKOWANIE
Producent: BENRIACH
Cena: 959,00 zł (netto: 779,67 zł )
szt.
zobacz więcej
THE BENRIACH 25YO SINGLE MALT WHISKY 0,7L + OPAKOWANIE THE BENRIACH 25YO SINGLE MALT WHISKY 0,7L + OPAKOWANIE
Producent: BENRIACH
Cena: 1 690,00 zł (netto: 1 373,98 zł )
szt.
zobacz więcej
THE BENRIACH CASK STRENGTH BATCH 2 WHISKY SINGLE MALT 0,7L + TUBA THE BENRIACH CASK STRENGTH BATCH 2 WHISKY SINGLE MALT 0,7L + TUBA
Producent: BENRIACH
Cena: 319,00 zł (netto: 259,35 zł )
zobacz więcej
THE BENRIACH CASK STRENGTH BATCH NO.1 SINGLE MALT 0,7L + TUBA THE BENRIACH CASK STRENGTH BATCH NO.1 SINGLE MALT 0,7L + TUBA
Producent: BENRIACH
Cena: 399,00 zł (netto: 324,39 zł )
zobacz więcej

Whisky single malt Benriach – mała destylarnia o niebywałym charakterze.

Whisky Benriach to produkowany oficjalnie od 1898 roku single malt. Destylarnia mieści się w północnej części Speyside – jednego ze szkockich regionów. Jej założycielem i twórcą jednej z najbardziej niezwykłych marek szkockiej whisky był John Duff. Postanowił on otworzyć swoją nową destylarnię na miejscu starej farmy na wzgórzu Riach. Stąd też destylarnia wzięła swoją nazwę, gdyż w języku szkockim gaelickim oznacza ona po prostu wzgórze Riach (Ben Riach).

Destylarnia Benriach produkuje swoje whisky w trzech różnych stylach – klasycznym, torfowym i potrójnie destylowanym, tworząc przy tym trunki o zróżnicowanym smaku. Warto też napomknąć, iż Benriach jest jedną z niewielu destylarni w Speyside, produkującą torfową whisky. Różni się ona od charakterystycznych singli z Islay rodzajem torfu użytego do zadymiania słodu. W przypadku trunków z Islay jest to torf wyspiarski, wodorostowy z tej również wyspy. Jeżeli chodzi o whisky Benriach to destylarnia dymi swój słód torfem drzewnym z górzystych terenów Highland, który nadaje finalnemu produktowi równie aromatycznych, a zarazem lżejszych walorów smakowych.

Benriach posiada wybór wyjątkowych single maltów ze Speyside, których początki sięgają 1966 roku. W ich magazynach znajdują się jedne z najbardziej różnorodnych beczek, jakie można znaleźć w całej Szkocji. Są one stale pozyskiwane z wszystkich 4 stron świata, co pozwala im na odkrywanie pełnych możliwości swoich single maltów. Tak pokaźny asortyment pozwala destylarni rozkoszować się swoim rzemiosłem, tworząc nieprawdopodobne kompozycję z różnych rodzajów beczek.

Jak smakuje whisky Benriach?

Aromat i zapach whisky Benriach zależy od wielu czynników. Są to oczywiście rodzaje destylatów użyte do ich produkcji, niesamowite beczki, a także czas w nich spędzony. W zależności od ich rodzaju trunek nabiera akcentów świeżych lub suszonych owoców, kwiatów, wanilii, toffi, masła, białego pieprzu, przypraw korzennych, ale i słodkiego dymu, bryzy morskiej, czy prażonego dębu.

Czym różnią się whisky Benriach?

W ofercie producenta istnieje wiele produktów – tych klasycznych i tych limitowanych. Różnią się one głównie walorami smakowymi, co spowodowane jest użyciem różnych destylatów i beczek w zależności od pożądanego efektu końcowego, a także wiekiem trunków. Jako sklep z whisky Benriach, oferujemy kilka z nich. Poniżej przedstawiamy klasyczne pozycje z podstawowego portfolio marki, różniące się następującymi cechami:

  • Benriach 10YO – 10-letni single malt, wyróżnia się krągłym i gładkim, wielowarstwowym smakiem z nutami soczystych owoców z sadu, wystawnego słodu miodowego i prażonego dębu.
  • Benriach The Smoky Ten 10YO – 10-letnia, dymna whisky. Charakteryzuje się subtelnym i gładkim smakiem z warstwami dojrzałych w słońcu owoców, aromatycznego dymu i prażonego dębu oraz przypraw, utrzymujących się w idealnie zbalansowanym słodkim i dymnym finiszu.
  • Benriach The Twelve 12YO – 12-letni trunek, wzbogacony o beczki po Sherry, Porto i Bourbonie. Umiejętnie połączone trunki, tworzą gładki, bogaty w walory smakowe single malt, pełen pieczonych owoców, kakao i syropu klonowego doskonale zbalansowanych długo utrzymującą się nutą rodzynek i mokki.
  • Benriach The Smoky Twelve 12YO – 12-letni single malt leżakujący w beczkach po bourbonie, sherry i winie marsala. Wyróżnia się gładkim, kremowym smakiem z nutami dojrzałych owoców, aromatyczną, wędzoną słodyczą, dębem i rozgrzewającymi przyprawami.

Estetyka produktów Benriach.

Whisky single malt Benriach posiadają bardzo estetyczne i eleganckie etykiety. Na każdej butelce znajdują się informacje na temat wieku danej edycji oraz liczby beczek, w których była leżakowana. Dodatkowo pod główną etykietą znajduje się mniejsza z wypisanymi poszczególnymi beczkami użytymi do produkcji whisky oraz konkretnymi walorami produktu takimi, jak zapach, smak i finisz. Na samym dole etykiety umieszczone jest imię i nazwisko Master Blender destylarni – Dr Rachel Barrie.

Każda butelka z podstawowej gamy produktów marki Benriach zapakowana jest w elegancką tubę, na której znajdują się równie najważniejsze dane dotyczące konkretniej whisky (pomijając jej walory smakowe). W zależności od wieku produktu producent postanowił nadać tubie jednego z czterech lekko pastelowych kolorów – błękitnego, srebrno-szarego, ciemno-niebieskiego i liliowego, które jeszcze bardziej potęgują walory wizualne tych trunków.

Gdzie kupić whisky single malt Benriach?

Po ten naprawdę interesujące produkty, jakimi są whisky marki Benriach, zapraszamy do naszego salonu Propaganda Alkohole, znajdującego się na warszawskim Ursynowie. Chętnie pomożemy w doborze odpowiedniego produktu dla waszego podniebienia, a także odpowiemy na nurtujące was pytania.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl