Strona zawiera informacje o alkoholu i jest dozwolona wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Czy masz ukończone 18 lat ?
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
Opis
Mimosa to kolejna propozycja rodzinnej winnicy Canella. Tym razem białe, wytrawne i lekkie wino musujące zostało zmieszane z sokiem z sycylijskich pomarańczy. Sycylijskie pomarańcze, oprócz czerwonego koloru miąższu wyróżniają się bardziej intensywnym aromatem i gorzkawo-słodkim smakiem. Maja także większą zawartość witaminy C niż popularne gatunki.
Mimosa Canella jest produktem całkowicie naturalnym i niskokalorycznym. Nie zawiera syntetycznych barwników, dodatków smakowych ani cukru. Mogą spożywać ją również osobowy na diecie bezglutenowej. Zawiera zaledwie 5% alkoholu, czyli tyle, co przeciętne piwo. Mimosa Canella jest napojem wyjątkowo lekkim i orzeźwiającym, wprost wymarzonym aperitifem na gorące, letnie dni.
Najlepiej smakuje mocno schłodzona, do temperatury około 6 stopni. Serwowana w kieliszkach do białego wina lub szampana jest idealnym towarzystwem dla lekkich, owocowych deserów. Zmętnienie napoju spowodowane jest zawartością naturalnego soku i nie stanowi wady.
Założycielem firmy był Luciano Canella, syn właścicielki tawerny, który początkowo pomagał matce w zaopatrzeniu w wino. Następnym krokiem było samodzielne butelkowanie wina.
W 1952 roku założył własną winnicę i rozpoczął produkcję win. Był nie tylko zdolnym winiarzem, ale wyprzedził swoją epokę w dziedzinie marketingu i reklamy. Ustawił bannery w kilku językach, które miały za zadanie przyciągnąć uwagę turystów zagranicznych, zaprojektował też logo przypominające kelnera serwującego wino. Firma rozwijała się dynamicznie, produkując zarówno Prosecco jak i wina spokojne.
W 1988 na rynek wszedł Bellini Classic. Aby zadbać o najwyższą jakość Bellini, rodzina Canelli założyła sady brzoskwiniowe, korzysta także z uprawianych przez siebie malin. W wyniku współpracy z miastem Wenecja aperitify Canella stały się oficjalnym drinkiem weneckich eventów ze sławnym karnawałem na czele. Aktualnie marką zarządza Tommaso Canella, przedstawiciel trzeciego pokolenia rodziny.
Dane produktu
| POJEMNOŚĆ | 0,75 L |
| KRAJ | WŁOCHY |
| ALKOHOL | 5% |
Koszty dostawy
Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności
Opinie o produkcie (0)
Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt. Prowadzimy moderację opinii dotyczącą sformułowań obraźliwych, wulgarnych, niezgodnych z prawdą.