Propaganda
Do kasy suma: 0,00 zł

 

 

 

Producenci
RUM DICTADOR - UNIKAT NA SKALĘ ŚWIATOWĄ. 0
RUM DICTADOR - UNIKAT NA SKALĘ ŚWIATOWĄ.

Dictador to marka kolumbijskich rumów starzonych, których historia sięga 1913 roku. Rum Dictador to szczyt smaku, udoskonalony dzięki starannej produkcji i recepturze, która jest pilnie strzeżona przez rodzinę Parra – trzecie pokolenie Master Blenderów Dictadora.

Charakterystyczny, delikatny smak, nuty karmelu, kakao, palonego miodu i kawy sprawiły, że Dictador jest jednym z najlepszych producentów rumów starzonych na całym świecie. Trunki te są tak gładkie, że idealnie nadają się do picia w postaci czystej oraz do koktajli.

Historia rumu Dictador przesiąknięta jest bogatą i barwną historią Kolumbii. Początki samej marki sięgają 1913 roku, kiedy to powstała Destilería Colombiana.

Od trzech pokoleń Rodzina Parra – mistrzowie w destylacji rumu, dążą do najwyższej perfekcji, korzystając z tajnych i szanowanych rodzinnych receptur, podnosząc je do poziomu mistrzowskiej sztuki.


Pieczę nad produkcją tych fenomenalnych rumów sprawuje Master Blender Dictadora – Hernan Parra, który cieszy się dużym uznaniem w świecie dojrzewających alkoholi. Jego trunki zostały wielokrotnie nagrodzone w prestiżowych, międzynarodowych konkursach. Zdobyły one m.in. złote medale na World Spirit Awards, San Francisco World Spirit Competition, Miami Rum Festival czy Tokyo Whiskey.

Jak wygląda produkcja rumów Dictador?

Rum Dictador powstaje w wyniku fermentacji miodu z trzciny cukrowej, który następnie poddawany jest destylacji w dwóch różnych rodzajach urządzeń – częściowo w klasycznych, miedzianych alembikach i częściowo w stalowej kolumnie, dzięki której powstały alkohol osiąga charakterystyczny, lekki smak. Tak przygotowany destylat trafia do dębowych beczek (różniących się w zależności od edycji). Gotowy już trunek butelkowany jest pod okiem eksperta, a producent zapewnia, że sekret smaku jego produktów pozostaje nienaruszony.

 

Stałe portfolio marki Dictador.

Producent rumów Dictador posiada swoje podstawowe portfolio, w skład którego wchodzą:

  • Dictador 12YO – 12-letni rum o wyraźnym, karmelowo-waniliowym smaku. Jest to flagowy produkt, a także kwintesencja smaku Dictadora. Idealny do mieszania w wykwintnych koktajlach.
  • Dictador 20YO – 20-letni rum dojrzewający w beczkach po bourbonie i Porto. Niesamowicie gładki w smaku z nutą miodowej słodyczy, wzbogaconej ziarnami kakaowca i świeżo paloną kawą.
  • Dictador XO Insolent – to niesamowita mieszanka rezerw, które mają od 25 do 35 lat. Wszystkie rumy dojrzewały w beczkach po bourbonie i beczkach po Porto, które zostały ponownie zwęglone podczas maturacji. Rum ten wyróżnia się złożonym i intensywnym, waniliowym smakiem z akcentami karmelu i białej czekolady.
  • Dictador XO Perpetual – jest to ulubiony produkt Master Blendera Hernana Parry. Rum ten również składa się rezerw dojrzewających 25-35 lat. Posiada on niesamowicie głęboki smak. W tym produkcie, w odróżnieniu od innych, uświadczymy bardziej wytrawnego smaku z nutami dębiny i pikantnych przypraw korzennych.

Wszystkie edycje są dostępne w naszej ofercie i znakomicie nadają się na prezenty dla fanów rumów.

 

Limitowane edycje rumów Dictador.

Dictador jest marką, która po prostu robi to co potrafi najlepiej – kreuje nowoczesny kierunek rozwoju kategorii rumów, zachowując jakość i tradycję produkcji. Powstało wiele wyjątkowych edycji, które Wam przybliżymy, a warto o nich wspomnieć nie tylko ze względu na smak, ale również przez pryzmat wartościowych inwestycji alternatywnych. Kolekcjonerzy na całym świecie z dużą uwagą przyglądają się rumom Dictador, których edycje nierzadko powstają we współpracy z artystami. 

Rum Dictador Episodio I – tradycja i pasja w nowoczesnym ujęciu.

Dictador Episodio I to seria limitowanych rumów z różnych beczek. Każda edycja pochodzi z konkretnego rocznika. Rum Dictador Episodio I powstał w 3 różnych wariantach.

Pierwszy „American Oak Cask” leżakuje w beczkach z amerykańskiego dębu białego. Kolejne 2 warianty to „Sherry Cask” i „Port Cask”, czyli rumy dodatkowo finiszowane w beczkach po wzmacnianych winach – Sherry i Porto. Dictardor Episodio I stworzył Master Blender Dictadora – Hernan Parra wkładając w kreację rumów serce i olbrzymie doświadczenie 3 pokoleń. Smaki inspirowane są żywą kolumbijską tradycją i tworzą nowoczesny rozdział historii marki Dictador.

Dictador Jerarquia – wyjątkowo rzadkie edycje z rodzinnego magazynu.

Rumy Dictador Jerarquia pochodzą z niezrównanej kolekcja starych i rzadkich beczek rumu, starannie wyselekcjonowanych przez rodzinę Parra. Każda beczka z kolekcji osiągnęła wyjątkowo wyrafinowany profil smakowy. Rumy z tej unikatowej kolekcji wyprodukowane zostały w zamkniętej destylarni w sercu Kolumbii, co czyni je absolutnym unikatem.

W tłumaczeniu z hiszpańskiego, słowo Jerarquia oznacza "hierarchię". Nazwa odzwierciedla cierpliwość i szlachetność rumów Dictador z tej edycji, które dojrzewały w najlepszych beczkach po bourbonie, sherry i porto. Nie bez znaczenia jest fakt, iż rumy Dictador Jerarquia powstały w bardzo limitowanych ilościach np. Dictador Jerarquia Borbon 1991, to tylko 300 butelek.

Dictador 2 Masters – rumy powstałe na drodze współpracy.

Za powstanie wyjątkowej serii rumów Dictador 2 Masters odpowiada Hernan Parra – Master Blender Dictadora oraz zaproszeni do współpracy znamienici goście. Doskonalona od ponad 40 lat przez Dictador sztuka kreacji smaku rumu według rodzinnych receptur i technik, trafiła do warsztatów najwybitniejszych ludzi świata alkoholi. Każdy z mistrzów zaproszonych do współpracy przy danej edycji 2 Masters otrzymał starannie wyselekcjonowane beczki rumu od Dictadora. Ich zadaniem było kontynuować dojrzewanie rumu w innej piwnicy, na innym kontynencie, w innej beczce.

Rezultatem współpracy Hernana Parry z innymi artystami są wspaniałe edycje – Dictador 2 Masters. Jako wyśmienity przykład mogą posłużyć nam Dictador 2 Masters Ximenez-Spinola 1976 oraz Dictador 2 Masters Despange 1977.
Dictador 2 Masters Ximenez-Spinola 1976, to 45-letni rum, który został wysłany do Jerez de la Frontera na południu Hiszpanii. Tam trunek finiszował jeszcze przez 9 miesięcy w beczkach po Sherry Pedro Ximenez. Nad etapem końcowego dojrzewania czuwał Jose Antonio Zarzana – Wine Maker i właściciel winnicy Ximenez-Spinola.

Edycja Rumu Dictador 2 Masters Despange 1977 dojrzewała pod okiem francuskiego winiarza – Thibaulta Despagne. Do jej stworzenia wykorzystano 40-letni rum z rocznika 1977. Przez 12 miesięcy finiszował on w Bordeaux w beczkach Selmer.
W naszej ofercie pojawiają się różne edycje z serii Dictador 2 Masters.

Dictador Wixarika –  współpraca z indiańskim plemieniem Wixáritari.

Rum Dictador Wixarika to kolejna limitowana kolekcja. W tym przypadku do współpracy zostało zaproszonych dziesięciu najbardziej utalentowanych artystów z plemienia Wixáritari, których zadaniem było ręczne udekorowanie butelek tej wyjątkowej edycji. Wixáritari lub Huichols to plemię indiańskie o zamiłowaniu artystycznym, zamieszkujące Zachodnią Sierra Madre w meksykańskim Gran Nayar. Indianie Huichol sami nazwali się „Wixáritari” co w wolnym tłumaczeniu oznacza po prostu „ludzie”.

Edycja Rumu Dictador Wixarika liczy jedynie 250 sztuk. Huichols stworzyli 10 różnych zdobień, po 25 butelek z każdego rodzaju. Aby przybliżyć rzemieślniczy trud włożony w zdobienie, wyobraź sobie, że dekoracja jednej butelki zajęła jednemu artyście cały tydzień. Każde zdobienie jest inne i oznacza potrzebę wyrażenia swojej wizji, dodatkowo Indianie zawarli w nich cenne symbole swojej kultury. Według plemienia Wixáritari w tworzeniu sztuki najważniejszy jest nie efekt końcowy, ale sam akt tworzenia, na który składa się śpiewanie, szycie, haftowanie oraz kreacja niebanalnych wzorów za pomocą tysięcy maleńkich koralików.

Hernan Parra zadbał o wyjątkową zawartość tych pięknych karafek i wybrał 5 różnych rumów z najlepszych i najstarszych beczek Dictadora. Zależnie od wzoru mamy do czynienia z:

  • 39-letni rum Dictador z rocznika 1980,
  • 40-letni rum Dictador z rocznika 1979,
  • 41-letni rum Dictador z rocznika 1978,
  • 42-letni rum Dictador z rocznika 1977,
  • 43-letni rum Dictador z rocznika 1976.

Każdy z w/w cechuje się inną zawartością alkoholu, oraz dojrzewaniem w różnych rodzajach beczek.

Rum Dictador Generations en Lalique 1976 – piękna edycja - jedynie 300 butelek na świat.

Rum Dictador Generations en Lalique 1976 to finezja i kunszt dwóch wybitnych producentów. Mówimy o Hernanie Parra, czyli Master Blenderze Dictadora oraz Marcu Larminauxie – Dyrektorze artystycznym i kreatywnym francuskiego przedsiębiorstwa Lalique, zajmującego się produkcją wysokiej jakości kryształów.

Dictador to pierwsza marka rumu, z jaką firma Lalique podjęła współpracę, przygotowując jedynie 300 kompletów tej ściśle limitowanej edycji. Na produkt Dictador Generations en Lalique 1976 składa się kilka istotnych i niezwykle dopracowanych elementów, z których oprócz samej karafki z rumem szczególną uwagę zwraca stalowy ekspozytor z hartowanym szkłem, który otwierany jest odciskiem palca właściciela. Wyjątkowa gratka dla kolekcjonerów.

Rum Dictador x Richard Orlinski 5 Decades – Jeden z najstarszych rumów na świecie w połączeniu z nowoczesną sztuką.

Rum Dictador x Richard Orlinski 5 Decades to wyjątkowa edycja, w której rum został zamknięty w dziele sztuki. Richard Orlinski – jest francuskim artystą, który zdobył międzynarodowe uznanie dzięki swoim rzeźbom przedstawiającym głównie zwierzęta, przyrodę i kulturę. Richard wykorzystuje do swoich prac żywicę i aluminium, tworząc wysoce napigmentowane i wypolerowane dzieła.

Efekt współpracy wymyka się klasycznemu postrzeganiu sztuki nowoczesnej. Edycja Dictador x Richard Orlinski 5 Decades liczy jedynie 525 egzemplarzy – po 100 sztuk w każdym kolorze + dodatkowo 25 butelek ręcznie malowanych przez Richarda Orlinskiego.

Jako zawartość butelek Hernan Parra wybrał 30 beczek z prywatnego, rodzinnego magazynu. Znalazły się tam rumy z 5 roczników – 1966, 1976, 1986, 1996 i 2006. Każde z tych lat reprezentuje pięć dekad życia i pracy Richarda Orlińskiego. Rum z rocznika 1966 jest obecnie jednym z najstarszych rumów dostępnych na świecie. Każdy właściciel rumu Dictador x Richard Orlinski 5 Decades ma pewność, że jest to luksusowe dzieło sztuki.

Gdzie w Warszawie kupić rum Dictador?

Oprócz wszystkich podstawowych rumów marki Dictador  możesz u nas kupić wiele limitowanych edycji, które dostępne są od ręki w naszym salonie sprzedaży. Jeśli interesuje Cię konkretny egzemplarz, to skontaktuj się z nami, a my sprawdzimy jego dostępność i pomożemy w jego zdobyciu. Pamiętaj, że wiele z omówionych serii, jest limitowanych i z każdym dniem dostępnych jest co raz mniej butelek tego wyjątkowego rumu. 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl