Propaganda
do kasy suma: 0,00 zł

 

 

 

Wersje językowe
Producenci
COURVOISIER X.O. ULTIME ARTISAN EDITION 0,7L + OPAKOWANIE COURVOISIER X.O. ULTIME ARTISAN EDITION 0,7L + OPAKOWANIE
Producent: COURVOISIER
Cena: 949,00 zł (netto: 771,54 zł )
zobacz więcej
COURVOISIER XO COGNAC 0,7L + OPAKOWANIE COURVOISIER XO COGNAC 0,7L + OPAKOWANIE
Producent: COURVOISIER
Cena: 940,00 zł (netto: 764,23 zł )
zobacz więcej

KONIAK COURVOISIER

Skąd się wzięła nazwa Courvoisier?

Courvoisier to nazwisko francuskiego kupca, który w 1809 roku wraz z merem miasteczka Bercy, znajdującego się pod Paryżem, otworzyli firmę handlującą winem i koniakiem. Cieszącą się doskonałą renomą firmę w 1811 odwiedził sam Napoleon Bonaparte. Armia cesarza złożyła wtedy zamówienie na większą ilość beczek brandy.

Natomiast sam Napoleon podobno stał się miłośnikiem koniaku. Legenda głosi, że beczka Courvoisier towarzyszyła mu nawet podczas zesłania na wyspę świętej Heleny. Dla dalszego sukcesu marki nie bez znaczenia jest fakt, że eskortujący Napoleona oficerowie nazwali trunek "brandy of Napoleon".

Jakie były dalsze dzieje marki Courvoisier?

W 1828 roku synowie założycieli firmy - Felix Courvoisier i Jules Gallois przenieśli firmę do serca regionu Cognac, miasteczka Jarnac, które do chwili obecnej pozostaje siedzibą domu koniakowego Courvoisier. Produkowany przez nich trunek eksportowany był do Anglii, gdzie od początku cieszył się wielkim uznaniem. Docenił go również bratanek Napoleona Bonaparte – Napoleon III, nadając mu oficjalny tytuł dostawcy na dwór cesarski.

Brandy Courvoisier (bo nazwę cognac usankcjonowano prawnie dopiero w 1909 roku) wzniesiono w 1889 roku toast na otwarcie wieży Eiffla. Marka przetrwała obie wojny światowe, obecnie należy do portfolio grupy Suntory, właściciela tak znanych marek jak Jim Beam, Bowmore, Laphroaig, Yamazaki czy Sauza.

Co wyróżnia koniaki Courvoisier?

Koniaki Courvoisier produkowane są z destylatów – "eaux de vie" pochodzących z czterech podregionów Cognac - Grande Champagne, Petite Champagne, Boderies i Fin Bois. Destylaty leżakowane są w lekko opalanych beczkach z francuskiego dębu pochodzącego z Troncais. Beczki produkowane są na miejscu, tradycyjną, rzemieślniczą metodą.

Courvoisier współpracuje z około 1000 niewielkich producentów winogron, niezwykle starannie selekcjonując wina, z których w niewielkich, nieprzekraczających 25 hektolitrów alembikach powstają znakomite destylaty. Do najkrócej dojrzewających koniaków Courvoisier używa "eaux de vie" leżakowanych od 4 do 8 lat.

Courvoisier doskonale wykorzystało swoje historyczne związki z Napoleonem. Klasyczne, pękate butelki z wąską szyjką zdobi popiersie cesarza. Courvoisier zawsze wyróżniał się nowoczesnym marketingiem. Pierwszy film reklamowy pojawił się w telewizji brytyjskiej w 1960 roku i obejrzany został przez 6 milinów widzów.

Reklamy Courvoisier pojawiały się również przed projekcją słynnego, pierwszego hitu kinowego w 3D – Avatar. Courvoisier był także pierwszym domem koniakowym, który świadomie przełamywał stereotyp klasycznego sposobu serwowania koniaku na rzecz cocktaili.

Jaki koniak Courvoisier kupić?

Nasz sklep Propaganda Alkohole posiada pełny wybór koniaków tego producenta – od V.S, poprzez V.S.O.P, X.O. aż do edycji kolekcjonerskich.
Przy okazji warto wyjaśnić trudności z wymawianiem nazwy – prawidłowa wymowa to "kurwuazje" z akcentem na końcowe "e".

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl