Propaganda
Languages
Producers

COGNAC MEUKOW VSOP CLEAR PANTHER 3L + BOX

Availability: expected delivery
Price: 899,00 zł 899.00
Net price: 730,89 zł
quantity pcs.
You gain 1,798 points [?]

product unavailable

add to wish list

Description

Koniak Meukow V.S.O.P. Clear Panther – wielokrotny medalista w swojej klasie.

Butelka koniaku - 3L.
Koniak V.S.O.P. to trunek, którego składowe wymagają co najmniej 4-letniego leżakowania w dębowych beczkach. Destylaty wchodzące w skład Meukow V.S.O.P. Clear Panther Cognac starzone są o rok dłużej i podchodzą ze wszystkich sześciu podregionów apelacji Cognac. Dzięki ich mistrzowskiemu zmieszaniu koniak ten stał się niepisanym leaderem klasy V.S.O.P., zdobywając złote medale na konkursach w Londynie, Paryżu i Tallinie.

Posiada złożony, wielowarstwowy bukiet, a pomimo koncentracji smaku jest wyjątkowo gładki i aksamitny. Na butelce wytłoczona jest przezroczysta sylwetka pantery – znaku firmy Meukow. Opakowana w eleganckie pudełko butelka Meukow V.S.O.P. Clear Panther Cognac to elegancki upominek na każdą okazję. Tym znakomitym koniakiem warto delektować się w czystej postaci, znajdzie też zastosowanie w wyrafinowanych smakowo drinkach.

Jaki cechy charakteryzują Meukow V.S.O.P. Clear Panther Cognac ?

Oprócz bardzo estetycznego opakowania koniak posiada następujące cechy:

  • Barwa: złocisto-bursztynowa;
  • Zapach: korynckie rodzynki, rabarbar, kwiaty, czekolada, wanilia;
  • Smak: czekolada, karmel, suszone śliwki, odrobina skóry i lukrecji;
  • Finisz: długi, słodka kawa i konfitura owocowa, lekkie taniny i odrobina korzennych przypraw.

Jak powstał koniak Meukow ?

Historia koniaków Meukow liczy sobie ponad 150 lat. Firmę założyło dwóch braci - August-Christophe i Gustaw Meukow pochodzących ze Śląska. Zajmowali się oni zaopatrzeniem w koniaki carskiego dworu, a w 1862 roku podjęli decyzje o rozpoczęciu własnej produkcji. Dzięki wsparciu mera miasta Cognac, który został udziałowcem w firmie, szybko osiągnęli sukces i dołączyli do elitarnego grona najlepszych producentów.

W 1947 roku koniaki przyjęły nazwę Meukow, a w roku 1979 roku udziały zostały przejęte przez rodzinę Guyenne, która do dziś zarządza firmą. Słynny logotyp z panterą symbolizujący moc i zmysłowość pojawił się na butelkach po raz pierwszy w 1995 roku. Meukow znajduje w pierwszej piątce rankingu najlepszych producentów koniaku, a firma jako jedna z nielicznych w regionie nie połączyła się z wielkimi koncernami, pozostając prywatną własnością. Produkty z sylwetką pantery eksportowane są do ponad 80 krajów świata.

Jakiego drinka skomponować z koniakiem Meukow V.S.O.P. Clear Panther ?

Jeden z najstarszych drinków z koniakiem wynaleziony w USA, jeszcze przed erą prohibicji. W Europie nikt wówczas nie ośmieliłby się „sprofanować” koniaku dodatkami.
Sazerac – w schłodzonej szklance rozgnieść kostkę cukru z 3 kroplami Peychaud's Bitters (jak nie mamy, można zastąpić Angostura Bitters) i 10ml absyntu. W drugiej przygotować 40ml Meukow V.S.O.P. Clear Panther Cognac na kostkach lodu i wymieszać z otartą skórką cytryny. Połączyć zawartość obu szklanek i wymieszać dokładnie. Do dzieła !

Related products

Product reviews (0)

up
Shop is in view mode
View full version of the site
Sklep internetowy Shoper.pl