Propaganda
Languages
Producers

COGNAC MEUKOW VSOP CLEAR PANTHER 3L + BOX

Availability: available
Dispatched within: 24 hours
Delivery: The price does not include any possible payment costs check the delivery methods
Price: 969,00 zł 969.00
Net price: 787,80 zł
quantity pcs.
You gain 1,938 points [?]

product unavailable

add to wish list

Description

Koniak Meukow V.S.O.P. Clear Panther – wielokrotny medalista w swojej klasie.

Butelka koniaku - 3L.
Koniak V.S.O.P. to trunek, którego składowe wymagają co najmniej 4-letniego leżakowania w dębowych beczkach. Destylaty wchodzące w skład Meukow V.S.O.P. Clear Panther Cognac starzone są o rok dłużej i podchodzą ze wszystkich sześciu podregionów apelacji Cognac. Dzięki ich mistrzowskiemu zmieszaniu koniak ten stał się niepisanym leaderem klasy V.S.O.P., zdobywając złote medale na konkursach w Londynie, Paryżu i Tallinie.

Posiada złożony, wielowarstwowy bukiet, a pomimo koncentracji smaku jest wyjątkowo gładki i aksamitny. Na butelce wytłoczona jest przezroczysta sylwetka pantery – znaku firmy Meukow. Opakowana w eleganckie pudełko butelka Meukow V.S.O.P. Clear Panther Cognac to elegancki upominek na każdą okazję. Tym znakomitym koniakiem warto delektować się w czystej postaci, znajdzie też zastosowanie w wyrafinowanych smakowo drinkach.

Jaki cechy charakteryzują Meukow V.S.O.P. Clear Panther Cognac ?

Oprócz bardzo estetycznego opakowania koniak posiada następujące cechy:

  • Barwa: złocisto-bursztynowa;
  • Zapach: korynckie rodzynki, rabarbar, kwiaty, czekolada, wanilia;
  • Smak: czekolada, karmel, suszone śliwki, odrobina skóry i lukrecji;
  • Finisz: długi, słodka kawa i konfitura owocowa, lekkie taniny i odrobina korzennych przypraw.

Jak powstał koniak Meukow ?

Historia koniaków Meukow liczy sobie ponad 150 lat. Firmę założyło dwóch braci - August-Christophe i Gustaw Meukow pochodzących ze Śląska. Zajmowali się oni zaopatrzeniem w koniaki carskiego dworu, a w 1862 roku podjęli decyzje o rozpoczęciu własnej produkcji. Dzięki wsparciu mera miasta Cognac, który został udziałowcem w firmie, szybko osiągnęli sukces i dołączyli do elitarnego grona najlepszych producentów.

W 1947 roku koniaki przyjęły nazwę Meukow, a w roku 1979 roku udziały zostały przejęte przez rodzinę Guyenne, która do dziś zarządza firmą. Słynny logotyp z panterą symbolizujący moc i zmysłowość pojawił się na butelkach po raz pierwszy w 1995 roku. Meukow znajduje w pierwszej piątce rankingu najlepszych producentów koniaku, a firma jako jedna z nielicznych w regionie nie połączyła się z wielkimi koncernami, pozostając prywatną własnością. Produkty z sylwetką pantery eksportowane są do ponad 80 krajów świata.

Jakiego drinka skomponować z koniakiem Meukow V.S.O.P. Clear Panther ?

Jeden z najstarszych drinków z koniakiem wynaleziony w USA, jeszcze przed erą prohibicji. W Europie nikt wówczas nie ośmieliłby się „sprofanować” koniaku dodatkami.
Sazerac – w schłodzonej szklance rozgnieść kostkę cukru z 3 kroplami Peychaud's Bitters (jak nie mamy, można zastąpić Angostura Bitters) i 10ml absyntu. W drugiej przygotować 40ml Meukow V.S.O.P. Clear Panther Cognac na kostkach lodu i wymieszać z otartą skórką cytryny. Połączyć zawartość obu szklanek i wymieszać dokładnie. Do dzieła !

Shipping costs The price does not include any possible payment costs

Shipping country:

Related products

Product reviews (0)

All reviews (positive and negative) are displayed. We don't verify that they come from customers who have purchased the product.

up
Shop is in view mode
View full version of the site
Sklep internetowy Shoper.pl