Propaganda
Languages
Producers
 COGNAC MEUKOW VS BLACK PANTHER 1,75L + BOX COGNAC MEUKOW VS BLACK PANTHER 1,75L + BOX
Vendor: MEUKOW
Price: 459,00 zł (net: 373,17 zł )
pcs.
check more
COGNAC MEUKOW 5 STARS 0,35L COGNAC MEUKOW 5 STARS 0,35L
Vendor: MEUKOW
Price: 72,90 zł (net: 59,27 zł )
pcs.
check more
COGNAC MEUKOW 5 STARS 0,7L + BOX COGNAC MEUKOW 5 STARS 0,7L + BOX
Vendor: MEUKOW
Price: 149,90 zł (net: 121,87 zł )
pcs.
check more
COGNAC MEUKOW EXTRA EXCLUSIVE DECANTER 0,7L + BOX COGNAC MEUKOW EXTRA EXCLUSIVE DECANTER 0,7L + BOX
Vendor: MEUKOW
Price: 1 299,00 zł (net: 1 056,10 zł )
pcs.
check more
COGNAC MEUKOW PALME D'OR 1988 VINTAGE 0,7L + BOX COGNAC MEUKOW PALME D'OR 1988 VINTAGE 0,7L + BOX
Vendor: MEUKOW
Price: 1 090,00 zł (net: 886,18 zł )
pcs.
check more
COGNAC MEUKOW VSOP CLEAR PANTHER 3L + BOX COGNAC MEUKOW VSOP CLEAR PANTHER 3L + BOX
Vendor: MEUKOW
Price: 899,00 zł (net: 730,89 zł )
pcs.
check more
KONIAK MEUKOW ESPIRIT DE FAMILLE 0,7L + KARTON KONIAK MEUKOW ESPIRIT DE FAMILLE 0,7L + KARTON
Vendor: MEUKOW
Price: 2 870,00 zł (net: 2 333,33 zł )
pcs.
check more
MEUKOW ICONE 150TH ANNIVERSARY COGNAC 0,7L + BOX MEUKOW ICONE 150TH ANNIVERSARY COGNAC 0,7L + BOX
Vendor: MEUKOW
Price: 209,00 zł (net: 169,92 zł )
pcs.
check more
MEUKOW VS BLACK PANTHER COGNAC 0,7L + BOX MEUKOW VS BLACK PANTHER COGNAC 0,7L + BOX
Vendor: MEUKOW
Price: 149,90 zł (net: 121,87 zł )
pcs.
check more
MEUKOW VSOP CLEAR PANTHER COGNAC 0,7L + BOX MEUKOW VSOP CLEAR PANTHER COGNAC 0,7L + BOX
Vendor: MEUKOW
Price: 207,90 zł (net: 169,02 zł )
pcs.
check more
MEUKOW XO GOLD PANTHER COGNAC 0,7L + BOX MEUKOW XO GOLD PANTHER COGNAC 0,7L + BOX
Vendor: MEUKOW
Price: 479,00 zł (net: 389,43 zł )
pcs.
check more

Czy Meukow to francuski koniak ?

Tak, trunek, który nosi nazwę "cognac" powstaje wyłącznie we Francji zgodnie ze zbiorem przepisów zwanym apelacją. Musi być produkowany tylko w regionie Cognac z określonych szczepów winogron, destylowany w miedzianych alembikach i leżakowany w beczkach z francuskiego dębu co najmniej 2 lata. Siedziba firmy Meukow znajduje się w odnowionych zabytkowych budynkach w centrum Cognac. Jest udostępniana dla zwiedzających, którzy mogą również skorzystać z baru i pomieszczeń przeznaczonych na degustacje i warsztaty kulinarne.

Skąd się wzięła nazwa Meukow ?

Można powiedzieć, że korzenie marki Meukow zahaczają o ...Polskę. To nazwisko dwóch braci - Augusta-Christophe i Gustawa Meukow ze Śląska, którzy w drugiej połowie XIX stulecia podjęli się zaopatrzenia cara Rosji w koniak.
Zapotrzebowanie było na tyle duże, że w 1862 roku zdecydowali się na rozpoczęcie własnej produkcji. Akcjonariuszem firmy został ówczesny mer miasta Cognac, co z pewnością dodatnio wpłynęło na rozwój nowego domu koniakowego.

W 1979 roku firmę objęła rodzina Guyenne. Meukow do dziś pozostaje prywatną firmą zarządzaną przez rodzinę, a butelki z sylwetką pantery znane są w ponad 80 krajach świata. Oprócz koniaku Meukow firma posiada również własną markę armaniaku, a pod nazwą Meukow produkowane są również dwa doskonałe likiery na bazie koniaku – waniliowy i espresso.

Skąd się wzięło logo koniaku Meukow ?

Pomimo długiej tradycji tego doskonałego koniaku zarówno nazwa marki jak i logo mają krótszą historię. Meukow jako nazwa marki pojawił się w 1947 roku, a sylwetka pantery wyróżniająca Meukow spośród innych, zazwyczaj podobnych do siebie butelek koniaku trafiła na charakterystyczne płaskie butelki w roku 1995. Pantera symbolizuję siłę, doskonałość i zmysłowość i jest logotypem, którego nie można nie zauważyć.

Jaki koniak Meukow wybrać ?

Tak jak większość domów koniakowych Meukow posiada w swoim portfolio pełną gamę koniaków, które różnią się czasem leżakowania destylatów. Są to w kolejności od "najmłodszego" koniaki V.S., V.S.O.P i najwyżej ceniony X.O. Oprócz tego Meukow oferuje również edycje specjalne, które są szczególnie cenione przez kolekcjonerów i są dostępne w naszej ofercie. Wszystkie koniaki Meukow wyróżniają się doskonałą jakością, a fachowcy umiejscowili Meukow w pierwszej piątce najlepszych koniaków świata.

Czy koniak Meukow można serwować w drinkach ?

Czasy, kiedy serwowanie koniaku z lodem lub mieszanie go z innymi składnikami uchodziło za kulinarne świętokradztwo i towarzyskie faux-pas minęły już dawno. Sam producent proponuje kilkanaście przepisów na eleganckie cocktaile, z których najciekawsze dołączymy do opisów poszczególnych wersji koniaku Meukow.

Gdzie kupić koniak Meukow ?

Po pełny wybór koniaków Meukow zapraszamy do naszego salonu Propaganda Alkohole na warszawskim Ursynowie. Chętnie pomożemy w wyborze, a także zapakujemy koniak na elegancki prezent. Wszystkie wersje dostępne są również na naszej stronie. Zapraszamy.


Obsługa firm i agencji.

Oprócz najwyższych standardów obsługi Klientów indywidualnych zajmujemy się profesjonalnie szeroko rozumianym B2B. Mamy duże doświadczenie we współpracy z agencjami eventowymi, agencjami marketingowymi, obsługą banków, korporacji i firm prywatnych, które szukają odpowiedniego asortymentu dla siebie, lub prezentów dla swoich klientów czy pracowników. Jeśli szukasz rozwiązań dla swojej firmy — napisz zapytanie na kontakt@propaganda24h.pl, a my zajmiemy się resztą.
Zapraszamy.

up
Shop is in view mode
View full version of the site
Sklep internetowy Shoper Premium