Propaganda
Languages
Producers
Browsing options
Price
  • from
    to
On sale
A. E. DOR EMBLEME COGNAC 0,7L A. E. DOR EMBLEME COGNAC 0,7L
Vendor: A. E. DOR
Price: 299,00 zł (net: 243,09 zł )
check more
A. E. DOR VS SELECTION COGNAC 0,7L + KARTONIK A. E. DOR VS SELECTION COGNAC 0,7L + KARTONIK
Vendor: A. E. DOR
Price: 199,00 zł (net: 161,79 zł )
check more
A. E. DOR VSOP COGNAC 0,7L + OPAKOWANIE A. E. DOR VSOP COGNAC 0,7L + OPAKOWANIE
Vendor: A. E. DOR
Price: 259,00 zł (net: 210,57 zł )
pcs.
check more
A. E. DOR XO COGNAC 0,7L + ROZSUWANE OPAKOWANIE A. E. DOR XO COGNAC 0,7L + ROZSUWANE OPAKOWANIE
Vendor: A. E. DOR
Price: 579,00 zł (net: 470,73 zł )
check more
A.E. DOR FOR CIGAR COGNAC 0,35L A.E. DOR FOR CIGAR COGNAC 0,35L
Vendor: A. E. DOR
Price: 295,00 zł (net: 239,84 zł )
pcs.
check more

A.E. DOR

Koniak A.E. DOR – jakie sekrety skrywa ta prestiżowa marka koniaku ?

Koniak A.E. DOR swoją nazwę wywodzi od potomka starej, francuskiej rodziny, który nazywał się  Amédée-Edouard DOR. W 1858 roku zdecydował się on rozpocząć realizację swoich marzeń, które dotyczyły stworzenia nowego, wyjątkowo szlachetnego koniaku wyróżniającego się na tle innych domów koniakowych. Od samego początku Amédée-Edouard DOR celował w najwyższą jakość, a brak własnych winnic nie stanowił dla niego przeszkody – zdecydował się selekcjonować i skupować możliwie najlepsze winiaki z regionu Cognac (głównie Grande Champagne – rejon w Cognac).

Zgromadzone w ten sposób destylaty przez długie lata, a nierzadko dekady dojrzewały w dębowych beczkach w celu ich dojrzewania i nadania im pożądanego charakteru. Gdy koniaki A.E. DOR osiągnęły odpowiednie aromaty i pełnię ekspresji zostały przelane z beczek do szklanych gąsiorów i szczelnie zamknięte i zalakowane.

Dla koneserów interesująca będzie informacja, że duża część wytworzonych w owym czasie koniaków została złożona w sekretnej piwnicy o niepozostawiającej złudzeń nazwie „Paradis” (w tłumaczeniu „Raj”), gdzie przebywają do dziś i dodawane są w sekretnych proporcjach do kolejnych, prestiżowych edycji roczników koniaku A.E. DOR.

Z jakich winogron produkuje się koniak A.E. DOR i inne koniaki w Cognac ?

Zarówno koniak A.E. DOR jak i inne francuskie koniaki powstają z trzech odmian winogron:  Colombard, Ugni Blanc i Folle Blanche – oczywiście wszystkie muszą pochodzić z regionu Cognac.

Jaki koniak A.E. DOR na prezent ?

W naszej ofercie znajduje się szeroki wybór koniaków A.E. DOR i zależnie od okazji warto sprawdzić różne edycje. Jeśli szukasz porady jak dobrać coś dla siebie, to sprawdź kilka przygotowanych podpowiedzi.
Jaki koniak na prezent ?
Jeśli prezent ma mieć charakter prestiżowy i kierowany jest do konesera, to idealnym rozwiązaniem będzie koniak A.E. DOR XO, który cechuje się zarówno pięknie zrównoważonym smakiem długo leżakowanych destylatów, jak i eleganckim opakowaniem nadającym prestiżu dla wręczanego prezentu.
Jeśli jednak okazja jest mniej zobowiązująca i chcemy przeznaczyć na prezent nieco mniejszy budżet, to idealnie w te potrzeby wpisuje się wersja koniaku A.E. DOR VSOP – subtelny, gładki z intensywnym charakterem.

Jaki koniak A.E. DOR do drinka ?

W dzisiejszych czasach również koniaki zyskują nowoczesny charakter i znajdują swoje miejsce w drinkach finezyjnie przyrządzanych przez barmanów lub amatorów w domowym zaciszu. Jeśli szukasz koniaku, który będzie cieszył swoim smakiem degustowany solo, ale również skomponujesz z nim pysznego drinka, to naszą propozycją jest koniak A.E DOR VS. Ta klasa daje wiele satysfakcji ze smakowania i wyróżnia się na tle innych marek koniakowych, jednak sami wiecie, jak jest – trzeba spróbować, aby się przekonać

up
Shop is in view mode
View full version of the site
Sklep internetowy Shoper.pl