Propaganda
Languages
Producers

A. E. DOR VSOP COGNAC 0,7L + OPAKOWANIE

Availability: available
Dispatched within: 24 hours
Price: 239,00 zł 239.00
Net price: 194,31 zł
quantity pcs.
You gain 478 points [?]

product unavailable

add to wish list

Description

Koniak A. E. DOR VSOP spędził osiem lat w dębowych beczkach aby cieszyć smakiem i finezją. Cieszy się uznaniem i renomą wśród koneserów i restauracji na całym świecie. Uzyskana elegancja oraz bogactwo smaków i aromatów  jest wynikiem  połączenia destylatów pochodzących z winogron z dwóch najznakomitszych rejonów w Cognac: Grande i Petite Champagne.
Nazwa Fine Champagne jest zastrzeżona dla koniaków, w skład których wchodzi minimum 50 % destylatu z winogron z rejonu Grande Champagne.
Próbując możesz spodziewać się połączenia subtelności i gładkiej struktury z intensywnym charakterem trunku – polecamy.


O producencie.

W 1858 roku, Amédée - Edouard Dor, potomek starej francuskiej rodziny z regionu Cognac, rozpoczął swoją niezwykłą przygodę, która trwała przez całe jego życie. Jego celem było stworzenie nowego, szlachetnego, wyjątkowego koniaku, który swoim smakiem będzie się wyróżniał na tle innych producentów.
Amédée-Edouard Dor nie posiadał własnych winnic, dlatego z prawdziwą determinacją rozpoczął poszukiwania, a następnie selekcję i skup najlepszych winiaków z regionu Cognac, przede wszystkim z rejonu Grande Champagne.
Destylaty przez dekady dojrzewały w drewnianych beczkach, a kiedy ich aromaty osiągnęły pełnię ekspresji, zostały uważnie przelane do uszczelnionych woskiem gąsiorów, gdzie znajdują się po dziś dzień. Obecnie, te cenne nektary, przechowywane w gąsiorach, znajdują się w sekretnej piwnicy zwanej "Rajem" (fr. „Paradis”) i dodawane są w odpowiednich, pilnie strzeżonych proporcjach do kolejnych prestiżowych roczników koniaku A.E. DOR.
Dumą domu A.E. DOR jest wyjątkowe dziedzictwo ponad stuletnich destylatów, których wiek datuje się na czasy sprzed ataku filoksery w 1874 roku. Są one sercem koniaków A.E. DOR. Zachowały one swój smak i aromat - nienaruszoną pełnię przez ponad półtora wieku i są potwierdzeniem światowej renomy tych niezwykle szlachetnych, oryginalnych trunków.

Related products

Product reviews (0)

up
Shop is in view mode
View full version of the site
Sklep internetowy Shoper Premium