Propaganda
Languages
Producers

A. E. DOR XO COGNAC 0,7L + ROZSUWANE OPAKOWANIE

Availability: available
Dispatched within: 24 hours
Delivery: The price does not include any possible payment costs check the delivery methods
Price: 889,00 zł 889.00
Net price: 722,76 zł
quantity pcs.
You gain 1,778 points [?]

product unavailable

add to wish list

Description

Koniak A. E. DOR XO to reprezentant najwyższych standardów domu A.E.DOR. Powstaje z najlepszych winogron z dwóch pierwszych okręgów Cognac: Grande Champagne i Petit Champagne. A. E. DOR XO oferuje dojrzałość i przyjemną okrągłość, zbliżoną do słynnych rezerw koniaków z piwnic domu A. E. DOR.

Cechą charakterystyczną jest złoto-brązowa barwa, reprezentująca elegancję i ekskluzywność marki. Kwiatowy zapach, bogate aromaty i gładka struktura trunku  sprawiają, że smakowanie jest prawdziwą przyjemnością. Świetny wybór dla konesera.


O producencie.

W 1858 roku, Amédée - Edouard Dor, potomek starej francuskiej rodziny z regionu Cognac, rozpoczął swoją niezwykłą przygodę, która trwała przez całe jego życie. Jego celem było stworzenie nowego, szlachetnego, wyjątkowego koniaku, który swoim smakiem będzie się wyróżniał na tle innych producentów.
Amédée-Edouard Dor nie posiadał własnych winnic, dlatego z prawdziwą determinacją rozpoczął poszukiwania, a następnie selekcję i skup najlepszych winiaków z regionu Cognac, przede wszystkim z rejonu Grande Champagne.
Destylaty przez dekady dojrzewały w drewnianych beczkach, a kiedy ich aromaty osiągnęły pełnię ekspresji, zostały uważnie przelane do uszczelnionych woskiem gąsiorów, gdzie znajdują się po dziś dzień. Obecnie, te cenne nektary, przechowywane w gąsiorach, znajdują się w sekretnej piwnicy zwanej "Rajem" (fr. „Paradis”) i dodawane są w odpowiednich, pilnie strzeżonych proporcjach do kolejnych prestiżowych roczników koniaku A.E. DOR.
Dumą domu A.E. DOR jest wyjątkowe dziedzictwo ponad stuletnich destylatów, których wiek datuje się na czasy sprzed ataku filoksery w 1874 roku. Są one sercem koniaków A.E. DOR. Zachowały one swój smak i aromat - nienaruszoną pełnię przez ponad półtora wieku i są potwierdzeniem światowej renomy tych niezwykle szlachetnych, oryginalnych trunków.

Shipping costs The price does not include any possible payment costs

Shipping country:

Related products

Product reviews (0)

All reviews (positive and negative) are displayed. We don't verify that they come from customers who have purchased the product.

up
Shop is in view mode
View full version of the site
Sklep internetowy Shoper.pl