Propaganda
Do kasy suma: 0,00 zł

 

 

 

Wersje językowe
Producenci

COURVOISIER VS COGNAC 0,7L

COURVOISIER VS COGNAC 0,7L
COURVOISIER VS COGNAC 0,7L

Courvoisier V.S. Cognac powstaje z destylatów - "eaux de vie" pochodzących z dwóch subregionów apelacji Cognac – w większości z Fins de Bois i w mniejszej części z Petit Champagne. Specyficzna gleba...

Dostępność: dostępny

Wysyłka w: 24 h

Cena: 219,00 zł (netto: 178,05 zł )
szt.

COURVOISIER VSOP COGNAC 0,7L + OPAKOWANIE

COURVOISIER VSOP COGNAC 0,7L + OPAKOWANIE
COURVOISIER VSOP COGNAC 0,7L + OPAKOWANIE

Courvoisier V.S.O.P. to koniak stworzony z leżakowanych od 8 do 10 lat destylatów – "eaux de vie" pochodzących z trzech podregionów apelacji Cognac – Fins Bois, Grande Champagne i Petit Champagne. Fins Bois nadaje temu...

Dostępność: dostępny

Wysyłka w: 24 h

Cena: 285,00 zł (netto: 231,71 zł )
szt.

COURVOISIER VSOP COGNAC 0,7L + PERSONALIZACJA

COURVOISIER VSOP COGNAC 0,7L + PERSONALIZACJA
COURVOISIER VSOP COGNAC 0,7L + PERSONALIZACJA

Prezentowany francuski koniak Courvoisier VSOP to wersja z personalizacją, którą możemy dla Ciebie przygotować! Idealnie nadaje się na prezent przy różnych okazjach i ucieszy smakiem oraz dbałością o szczegóły...

Dostępność: dostępny

Wysyłka w: 24-72 h

Cena: 325,00 zł (netto: 264,23 zł )
szt.

COURVOISIER X.O. ULTIME ARTISAN EDITION 0,7L + OPAKOWANIE

COURVOISIER X.O. ULTIME ARTISAN EDITION 0,7L + OPAKOWANIE
COURVOISIER X.O. ULTIME ARTISAN EDITION 0,7L + OPAKOWANIE

Courvoisier XO Ultime to koniak wyselekcjonawany z eau de vie leżakowanych od 11 do 25 lat w beczkach z najcenniejszego dębu francuskiego pochodzącego z Troncais (nuty taniczne) i Limousine (nuty waniliowe)....

Dostępność: spodziewana dostawa

Cena: 949,00 zł (netto: 771,54 zł )

COURVOISIER XO COGNAC 0,7L + OPAKOWANIE

COURVOISIER XO COGNAC 0,7L + OPAKOWANIE
COURVOISIER XO COGNAC 0,7L + OPAKOWANIE

Courvoisier X.O. Cognac to najdłużej leżakujący trunek marki. Extra Old – według najnowszych zasad apelacji Cognac wprowadzonych w 2016 roku, powinien spędzić w beczkach minimum 10 lat. Jak zwykle...

Dostępność: spodziewana dostawa

Cena: 940,00 zł (netto: 764,23 zł )

KONIAK COURVOISIER

Skąd się wzięła nazwa Courvoisier?

Courvoisier to nazwisko francuskiego kupca, który w 1809 roku wraz z merem miasteczka Bercy, znajdującego się pod Paryżem, otworzyli firmę handlującą winem i koniakiem. Cieszącą się doskonałą renomą firmę w 1811 odwiedził sam Napoleon Bonaparte. Armia cesarza złożyła wtedy zamówienie na większą ilość beczek brandy.

Natomiast sam Napoleon podobno stał się miłośnikiem koniaku. Legenda głosi, że beczka Courvoisier towarzyszyła mu nawet podczas zesłania na wyspę świętej Heleny. Dla dalszego sukcesu marki nie bez znaczenia jest fakt, że eskortujący Napoleona oficerowie nazwali trunek "brandy of Napoleon".

Jakie były dalsze dzieje marki Courvoisier?

W 1828 roku synowie założycieli firmy - Felix Courvoisier i Jules Gallois przenieśli firmę do serca regionu Cognac, miasteczka Jarnac, które do chwili obecnej pozostaje siedzibą domu koniakowego Courvoisier. Produkowany przez nich trunek eksportowany był do Anglii, gdzie od początku cieszył się wielkim uznaniem. Docenił go również bratanek Napoleona Bonaparte – Napoleon III, nadając mu oficjalny tytuł dostawcy na dwór cesarski.

Brandy Courvoisier (bo nazwę cognac usankcjonowano prawnie dopiero w 1909 roku) wzniesiono w 1889 roku toast na otwarcie wieży Eiffla. Marka przetrwała obie wojny światowe, obecnie należy do portfolio grupy Suntory, właściciela tak znanych marek jak Jim Beam, Bowmore, Laphroaig, Yamazaki czy Sauza.

Co wyróżnia koniaki Courvoisier?

Koniaki Courvoisier produkowane są z destylatów – "eaux de vie" pochodzących z czterech podregionów Cognac - Grande Champagne, Petite Champagne, Boderies i Fin Bois. Destylaty leżakowane są w lekko opalanych beczkach z francuskiego dębu pochodzącego z Troncais. Beczki produkowane są na miejscu, tradycyjną, rzemieślniczą metodą.

Courvoisier współpracuje z około 1000 niewielkich producentów winogron, niezwykle starannie selekcjonując wina, z których w niewielkich, nieprzekraczających 25 hektolitrów alembikach powstają znakomite destylaty. Do najkrócej dojrzewających koniaków Courvoisier używa "eaux de vie" leżakowanych od 4 do 8 lat.

Courvoisier doskonale wykorzystało swoje historyczne związki z Napoleonem. Klasyczne, pękate butelki z wąską szyjką zdobi popiersie cesarza. Courvoisier zawsze wyróżniał się nowoczesnym marketingiem. Pierwszy film reklamowy pojawił się w telewizji brytyjskiej w 1960 roku i obejrzany został przez 6 milinów widzów.

Reklamy Courvoisier pojawiały się również przed projekcją słynnego, pierwszego hitu kinowego w 3D – Avatar. Courvoisier był także pierwszym domem koniakowym, który świadomie przełamywał stereotyp klasycznego sposobu serwowania koniaku na rzecz cocktaili.

Jaki koniak Courvoisier kupić?

Nasz sklep Propaganda Alkohole posiada pełny wybór koniaków tego producenta – od V.S, poprzez V.S.O.P, X.O. aż do edycji kolekcjonerskich.
Przy okazji warto wyjaśnić trudności z wymawianiem nazwy – prawidłowa wymowa to "kurwuazje" z akcentem na końcowe "e".

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl