Propaganda
Do kasy suma: 0,00 zł

 

 

 

Wersje językowe
Producenci

TokajTen dział naszego sklepu poświęcony jest Tokajom.
Wino Tokaj to białe wino pochodzące z niewielkiego regionu liczącego około 11 000 ha na  pograniczu Węgier i Słowacji. Od 2002 roku region ten został włączony do rejestru dóbr światowej kultury UNESCO. Wino Tokaj zwane „królem win, winem królów” jest znane i cenione w Polsce począwszy od XVI wieku, kiedy nosiło nazwę „węgrzyna”. Najszlachetniejsze słodkie Tokaje powstają w procesie „botrytyzacji” czyli przy udziale szlachetnego grzyba Botrytis Cinerea – podobnie jak słynny francuski Sautern.  Są to wina o aromatach miodowo-owocowych i pięknej barwie -  od złocistej do ciemno bursztynowej. Słodkie Tokaje są winami długowiecznymi i można je przechowywać nawet kilkadziesiąt lat. Mniej znane są Tokaje wytrawne znakomicie komponujące się z tradycyjną staropolską kuchnią.

Sklep Propaganda oferuje pełną gamę tych znamienitych win począwszy od Tokaju wytrawnego a skończywszy na 6-puttonowym – jednym z najszlachetniejszych i najcenniejszych win świata.

 

TOKAJ SAMORODNE SUCHE 2002 OSTROZOVIC 0,375L

TOKAJ SAMORODNE SUCHE 2002 OSTROZOVIC 0,375L
TOKAJ SAMORODNE SUCHE 2002 OSTROZOVIC 0,375L

Tokaj samorodne wytrawne to wino wyprodukowane klasyczną tokajską metodą, leżkujące co najmniej 3 lata w beczkach, w tufowej...

Dostępność: dostępny

Wysyłka w: 24 h

Cena: 59,00 zł (netto: 47,97 zł )
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl