Propaganda
Languages
Producers

CARONI RUM MUSIC SERIES II - ZESTAW KOLEKCJONERSKI

Availability: sold out
Price: 9 000,00 zł 9000.00
Net price: 7 317,07 zł
quantity pcs.
You gain 18,000 points [?]

product unavailable

add to wish list

Description

Rum Caroni Music! Series II – druga część unikalnej kolekcji rumów z Trynidadu.

Skąd pochodzi rum Caroni Music! Series ? 
Trynidad był przez lata jednym z ważniejszych ośrodków produkcji rumu. Na początku XX stulecia funkcjonowało tu około 50 destylarni wytwarzających znakomity rum z miejscowej trzciny cukrowej. Jedną z nich była destylarnia Caroni, która produkowała ciężkie i mocne rumy typu "navy", zaopatrywała zresztą przez wiele lat brytyjską marynarkę wojenną (która dopiero w 1970 roku zniosła codzienny przydział rumu dla marynarzy).

Pogarszająca się sytuacja gospodarcza doprowadziła do upadku plantacji trzciny, a destylarnie zostały zamknięte. Ostatnią z nich była niezwykle ceniona przez koneserów Caroni — zamknięta w 2002 roku. Obecnie jedynym monopolistą produkcji rumu na Trynidadzie jest znana na całym świecie Angostura. Po destylarni Caroni została pewna ilość beczek, które obecnie sukcesywnie są butelkowane i sprzedawane jako absolutna rzadkość.

Leżakujące co najmniej 20 lat rumy, oprócz niewątpliwie fantastycznej jakości i niespotykanej koncentracji aromatów i smaków jako kolekcjonerski unikat z roku na rok zyskiwać będą na wartości, co czyni je unikatowymi w oczach kolekcjonerów i inwestorów.

Co wchodzi w skład kolekcjonerskiego zestawu i z czego składa się cała seria Caroni Music! Series ?

Cała "muzyczna" edycja rumów podzielona jest na 6 rodzajów noszących nazwy związane z tradycją  karaibskich gatunków muzycznych i  zwyczajów karnawałowych. W naszej ofercie znajdują się dwa zestawy po 3 butelki, które tworzą pełną kolekcję (dostępne osobno w oddzielnych ofertach). Każdy zestaw ma swój osobny styl i jest unikatowy.  Butelki i kartoniki są doskonałym uzupełnieniem ich zawartości, a ich design został nominowany do prestiżowej nagrody Art of Packaging 2020 w konkursie organizowanym przez European Media Group.

Każdy z rumów to single cask, czyli pochodzący z jednej beczki. Rumy te zabutelkowano w ilości niewiele ponad 200 butelek każdego rodzaju, stąd mogą stanowić nie tylko prawdziwą dumę kolekcji, ale również dochodową inwestycję.

Jakie rumy wchodzą w skład Caroni Music! Series II ?

  1. Caroni 1997 Burrokeet Music! Series – nazwę zawdzięcza postaci z karnowałowej parady na Trynidadzie – burrokeet to człowiek przebrany w kostium sprawiający wrażenie, że jeździ na ośle. Rum Burrokeet został zabutelkowany w ilości 229 butelek, z mocą 60,1%, starzony w beczce 21 lat.
  2. Caroni Rapso 1997 Music! Series – rapso to nazwa gatunku muzycznego powstałego buntowniczych latach 70-tych, opierającego się na beacie przypominającym reggae. Rum Rapso starzony był 21 lat, zabutelkowano 227 butelek z mocą 60,3 %. Na etykiecie wizerunek wokalisty rapso.
  3. Caroni 1998 Chutney Music! Series – chutney to gatunek muzyczny, który znakomicie odzwierciedla wzajemne przenikanie kultur – w tym przypadku hinduskiej z karaibską. Obecnie uważany jest na Trynidadzie za tutejszą muzykę pop – na tle dynamicznych rytmów powstają proste piosenki o miłości. Rum Chutney spędził 20 lat w beczkach, wyprodukowano 209 butelek o mocy 60,3%. Na etykiecie perkusista chutney.

Jak zamówić rumy Caroni Music! Series II ?

Zestaw rumów Caroni Music Series II, który obejmuje rumy Burrokeet, Rapso i Chutney, jest zestawem na zamówienie. W celu zamówienia skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@propaganda24h.pl, aby potwierdzić dostępność. 

Related products

Product reviews (0)

All reviews (positive and negative) are displayed. We don't verify that they come from customers who have purchased the product.

up
Shop is in view mode
View full version of the site
Sklep internetowy Shoper.pl