Propaganda
Languages
Producers

CARONI RUM MUSIC SERIES I - ZESTAW KOLEKCJONERSKI

Availability: sold out
Price: 9 000,00 zł 9000.00
Net price: 7 317,07 zł
quantity pcs.
You gain 18,000 points [?]

product unavailable

add to wish list

Description

Rum Caroni Music! Series I – unikalna kolekcja z Trynidadu – gorące rytmy i zaklęte w beczkach dziedzictwo egzotycznej kultury.

Skąd pochodzi rum Caroni Music! Series ? 
Trynidad był przez lata jednym z ważniejszych ośrodków produkcji rumu. Na początku XX stulecia funkcjonowało tu około 50 destylarni wytwarzających znakomity rum z miejscowej trzciny cukrowej. Jedną z nich była destylarnia Caroni, która produkowała ciężkie i mocne rumy typu "navy", zaopatrywała zresztą przez wiele lat brytyjską marynarkę wojenną (która dopiero w 1970 roku zniosła codzienny przydział rumu dla marynarzy).

Pogarszająca się sytuacja gospodarcza doprowadziła do upadku plantacji trzciny, a destylarnie zostały zamknięte. Ostatnią z nich była niezwykle ceniona przez koneserów Caroni — zamknięta w 2002 roku. Obecnie jedynym monopolistą produkcji rumu na Trynidadzie jest znana na całym świecie Angostura. Po destylarni Caroni została pewna ilość beczek, które obecnie sukcesywnie są butelkowane i sprzedawane jako absolutna rzadkość.

Leżakujące co najmniej 20 lat rumy, oprócz niewątpliwie fantastycznej jakości i niespotykanej koncentracji aromatów i smaków jako kolekcjonerski unikat z roku na rok zyskiwać będą na wartości, co czyni je unikatowymi w oczach kolekcjonerów i inwestorów.

Co wchodzi w skład kolekcjonerskiego zestawu i z czego składa się cała seria Caroni Music! Series ?

Cała "muzyczna" edycja rumów podzielona jest na 6 rodzajów noszących nazwy związane z tradycją  karaibskich gatunków muzycznych i  zwyczajów karnawałowych. W naszej ofercie znajdują się dwa zestawy po 3 butelki, które tworzą pełną kolekcję (dostępne osobno w oddzielnych ofertach). Każdy zestaw ma swój osobny styl i jest unikatowy.  Butelki i kartoniki są doskonałym uzupełnieniem ich zawartości, a ich design został nominowany do prestiżowej nagrody Art of Packaging 2020 w konkursie organizowanym przez European Media Group.

Każdy z rumów to single cask, czyli pochodzący z jednej beczki. Rumy te zabutelkowano w ilości niewiele ponad 200 butelek każdego rodzaju, stąd mogą stanowić nie tylko prawdziwą dumę kolekcji, ale również dochodową inwestycję.

Jakie rumy wchodzą w skład Caroni Music! Series I ?

  1. Caroni 1996 Parang Music! Series – muzyka parang wykonywania jest przez niewielkie zespoły w okresie Świąt Bożego Narodzenia, wędrujące od domu do domu i grające w zamian za poczęstunek. Składa się z elementów muzyki hiszpańskiej z Wenezueli i typowej karaibskiej. Rum Parang leżakował 22 lata, zabutelkowano 242 butelki z mocą 63,5%. Na etykiecie sylwetka wokalistki stylu parang.
  2. Caroni 1998 Soca Music! Series nawiązuje do popularnego do dziś na Karaibach stylu muzycznego łączącego muzykę soul (so) z tradycyjnym calypso (ca). Styl narodził się w latach 70-tych, a tworzona w języku angielskim soca jet nieodłączną częścią imprez na karaibskich wyspach i w Wenezueli. Rum Soca spędził 20 lat w beczce, zabutelkowano 215 butelek z mocą 69,3% alkoholu. Na etykiecie tancerka z karaibskiego karnawału.
  3. Caroni 1998 Calypso Music! Series – calypso to klasyczne, typowe brzmienie kojarzone z Karaibami. Powstało przy udziale afrykańskich niewolników z francuskich kolonii, a charakterystycznym instrumentem jest tak zwany steelpan (lub steeldrum) – możemy znaleźć go na etykiecie tego rumu. Zabutelkowano 220 sztuk tego 20-letniego rumu z mocą 63,8%.

Jak zamówić rumy Caroni Music! Series I ?

Zestaw rumów Caroni Music Series I, który obejmuje rumy Calypso, Parang i Soca, jest zestawem na zamówienie. W celu zamówienia skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@propaganda24h.pl, aby potwierdzić dostępność. Zestaw dostępny w ciągu 2-3 dni od momentu dokonania płatności.

Related products

Product reviews (0)

All reviews (positive and negative) are displayed. We don't verify that they come from customers who have purchased the product.

up
Shop is in view mode
View full version of the site
Sklep internetowy Shoper.pl