Propaganda
Languages
Producers

ARDBEG HEAVY VAPOURS LIMITED EDITION WHISKY SINGLE MALT 0,7L

Availability: available
Dispatched within: 24 hours
Delivery: The price does not include any possible payment costs check the delivery methods
Price: 649,00 zł 649.00
Net price: 527,64 zł
quantity pcs.
You gain 1,298 points [?]

product unavailable

add to wish list
Rating: 4
Vendor: ARDBEG
Product code: WHISKY SM 443

Description

Ardbeg Heavy Vapours 2023 - Limitowana wersja pozbawiona skrupułów, czyli swojej niewinności. :)

We wszechświecie Planety Ardbeg zniknął legendarny purifier, czyli oczyszczacz – odpowiedzialny za równowagę Ardbega!

Co roku, w ostatnią sobotę Fèis Ìle, czyli szkockiego festiwalu Słodu i Muzyki odbywającego się na wyspie Islay, obchodzony jest Ardbeg Day. Jest to globalne święto wszystkich miłośników torfowych potworków z destylarni Ardbeg. W tym roku święto to wypada w sobotę 3 czerwca. Centrum wydarzenia ma swoje miejsce w Ardbegu, jednak wszyscy mogą dołączyć do świętowania tego dnia online!

Z okazji Ardbeg Day, destylarnia wydaje coroczną edycję limitowaną, która stała się już synonimem tego ważnego dnia dla marki. W tym roku nasze podniebienia i oczy zaszczyci wersja Ardbeg Heavy Vapours 2023. Tajemnicze siły rosną w destylarni, a jej harmonia została zakłócona. W konsekwencji powstał złowrogi destylat - Ardbeg Heavy Vapours…

 

Whisky ta to wynik eksperymentu, w którym znany balans Ardbega pomiędzy torfem a kwiatową owocowością został zniekształcony. Ardbeg Heavy Vapours 2023 to złowrogi destylat o dramatycznej, aromatycznej ostrości, z dymnymi przypływami słodko-gorzkich nut oraz chmurami ciemnej czekolady i eukaliptusa. Sama nazwa whisky Ardbeg Heavy Vapours 2023, którą możemy przetłumaczyć jako "ciężkie opary" nawiązuje do braku oczyszczacza oraz mocniejszych nut tego single malta.

Czym jest purifier?

Destylarnia Ardbeg wciąż ma na swoim alembiku (Spirit Still), odpowiedzialnym za drugą destylację, oczyszczacz tzw. purifier. Niewiele destylatorów posiada coś takiego. Co to jest? Zasadniczo jest to mały, miedziany garnek na spodzie ramienia, który łączy destylator ze skraplaczem. Niektóre z cięższych oparów, które wznoszą się w górę aparatu destylacyjnego do ramienia, opadają do zbiornika oczyszczacza i skraplając się, spływają spiralą po miedzianej rurze o średnicy 3” do destylatora.

To właśnie dzięki oczyszczaczowi, Ardbeg pomimo torfowania słodu jęczmiennego do około 50 PPM, nadal jest dość „lekki i gładki”. Tak więc single malt Ardbeg jest owocowy, słony, pikantny i odpowiednio torfowy.

 

Czym charakteryzuje się Ardbeg Heavy Vapours 2023?

Ardbeg Heavy Vapours 2023 charakteryzuje się jasną, słomkową barwą oraz następującymi cechami:

  • Zapach: intensywny, bogaty, chrupiące ciastka maślane, słodki dym, ciemna czekolada, wędzony karczoch;
  • Smak: pikantny i rozgrzewający, słodko-gorzkawe nuty pyłu węglowego, kardamonu, mięty pieprzowej, eukaliptusa, ciemnej czekolady, kawy oraz anyżu i paluszków cynamonowych;
  • Finisz: długi i wyrazisty.

 

Shipping costs The price does not include any possible payment costs

Shipping country:

Related products

Product reviews (0)

All reviews (positive and negative) are displayed. We don't verify that they come from customers who have purchased the product.

up
Shop is in view mode
View full version of the site
Sklep internetowy Shoper.pl