Propaganda
Languages
Producers

ARDBEG 19YO TRAIGH BHAN BATCH 4 WHISKY SINGLE MALT 0,7L + BOX

Availability: out of stock
Price: 1 490,00 zł 1490.00
Net price: 1 211,38 zł
quantity pcs.
You gain 2,980 points [?]

product unavailable

add to wish list
Rating: 5
Vendor: ARDBEG
Product code: WHISKY SM 420+

Description

Ardbeg 19YO Traigh Bhan Batch 4 – Najważniejsze informacje.

Już we wrześniu tego roku, wielbiciele dymnych i torfowych single maltów, a tym bardziej sympatycy marki Ardbeg, będą mogli poszerzyć swoją kolekcję o następną – już czwartą edycję niezwykłego dzieła, którym jest 19-letni Ardbeg Traigh Bhan (wymawiamy Tri-Van). Single malt Ardbeg 19YO Traigh Bhan Batch 4 poddany został maturacji (dojrzewaniu) na okres 19 lat, w dwóch rodzajach beczek. Chodzi oczywiście o beczki z amerykańskiego dębu oraz beczki po hiszpańskim winie sherry Oloroso.

Twórcy podczas kreacji tej niezwykle rzadkiej i pożądanej edycji inspirowali się piękną, ale i tajemniczą plażą położoną na wyspie Islay w Szkocji. Miejsce to znane jest lokalnie, jako Śpiewające Piaski, co można przetłumaczyć na Traigh Bhan, stąd też nazwa całej serii Ardbega. Tę czarującą plażę pokrywa biały, miękki piasek, który wręcz „śpiewa” pod dotykiem stóp. Mimo ogólnie zachwycającego krajobrazu Śpiewające piaski mają swoje za uszami i potrafią być zdradliwe, szczególnie dla osób, które biorą kąpiel w pozornie krystalicznej wodzie. Wszystko z racji na fakt, iż z piasku wyrasta masa wulkanicznych skał.

Marka Ardbeg od 2005 roku jest częścią jednego z największych koncernów – LVMH (Louis Vuitton Moet Hennessy), do którego należy większość luksusowych i znanych marek (ubrań, biżuterii, alkoholi, akcesoriów itp.)

Historia marki Ardbeg.

Ardbeg to ponad 200 lat tradycji i produkcji whisky. Sama destylarnia stała się legalna w 1815 roku, do czego przyczynił się John Macdougall, który pozyskał licencję dla destylarni. Ardbeg produkuje tylko i wyłącznie whisky typu Single Malt.
W 1911 roku marka Ardbeg została oficjalnie zarejestrowana i zastrzeżona jako znak towarowy. Tego roku zastrzeżono również symbol marki – słynną literkę „A”, która po dziś dzień widnieje na każdej butelce whisky Ardbeg.

Ważną datą dla marki Ardbeg był rok 2000, w którym powstała flagowa whisky destylarni – Ardbeg Ten. Dodatkowo tego samego roku, powołano do życia światowy komitet Ardbega. Oprócz zrzeszania ponad 100 tysięcy fanów, whisky Ardbeg z całego świata, ma on za zadanie utrzymać wiecznie otwarte drzwi do destylarni.

Kolejnym ważnym wydarzeniem dla marki Ardbeg był lot whisky w kosmos. W 2011 roku, jako pierwsza na świecie, whisky Ardbeg poleciała w kosmos. Przez ponad 1000 dni, po orbicie ziemskiej krążyła fiolka, w której znajdowała się whisky Ardbeg. Był to eksperyment, który miał na miejscu sprawdzenie różnic pomiędzy whisky leżakującą w kosmosie (bez grawitacji), a whisky dojrzewającą na Ziemi w normalnych warunkach. Dlatego też druga fiolka, z tą samą zawartością, została pozostawiona na szkockiej wyspie Islay, w naturalnym środowisku.

W 2014 roku fiolka z Ardbegiem powróciła na Ziemie. Po wyczerpujących i długich badaniach utalentowany Master Blender destylarni Ardbeg – Dr Bill Lumsden wydał książkę pod tytułem „Biała Księga”, w której zostały szczegółowo opisane i wyjaśnione wyniki badań przeprowadzonych na oby dwóch fiolkach. Z okazji powrotu whisky Ardbeg na naszą planetę, marka Ardbeg wydała na świat limitowaną whisky Ardbeg Supernova, która miała za zadanie uczcić ten pamiętny dzień.

Product reviews (0)

All reviews (positive and negative) are displayed. We don't verify that they come from customers who have purchased the product.

up
Shop is in view mode
View full version of the site
Sklep internetowy Shoper.pl