Propaganda
Languages
Producers

BELVEDERE HERITAGE 176 VODKA 0,7L

Availability: available
Dispatched within: 24 hours
Delivery: The price does not include any possible payment costs check the delivery methods
Price: 175,00 zł 175.00
Net price: 142,28 zł
quantity pcs.
You gain 350 points [?]

product unavailable

add to wish list
Rating: 3.79
Vendor: BELVEDERE
Product code: W S. 370

Description

Belvedere Heritage 176 – z tradycją za pan brat.

Belvedere Heritage 176 to polska wódka klasy super premium wyprodukowana przez Polmos Żyrardów. Nazwa Heritage (dziedzictwo) jest nawiązaniem do wielowiekowego procesu słodowania żyta, który dawniej był tradycyjnym etapem w produkcji wódki. Natomiast liczba 176 oznacza temperaturę, w jakiej wyprażane jest żyto po słodowaniu. Jest ona podana w stopniach Fahrenheita.

Wódka Belvedere Heritage 176 została stworzona z naturalnych, polskich składników, jakimi są żyto oraz krystalicznie czysta woda. Dla dodatkowej głębi i charakteru do końcowego destylatu dodawany jest właśnie spirytus ze słodowanego żyta. Jest to wódka o bogatym i złożonym charakterze. Spośród całej gamy produktów marki Belvedere, wyróżnia ją inny profil smakowy, wynikający z procesu słodowania żyta.

Wódka Belvedere Heritage 176, oprócz oryginalnego profilu smakowego, wyróżnia się również odmienną od reszty produktów marki Belvedere butelką zamykaną drewnianym korkiem. Na butelce znajduje się kremowa etykieta, która przedstawia 3 najważniejsze składniki tej edycji – żyto, wodę oraz ogień. Wokół etykiety znajduje się krótka charakterystyka wódki Belvedere Heritage 176. Prosta, a zarazem elegancka butelka jest elegancją samą w sobie, tym bardziej z tak intrygującą zawartością.

Na czym polega specjalny proces słodowania żyta w wódce Belvedere Heritage 176 ?

Wódka Belvedere Heritage 176 swój charakter zawdzięcza specjalnemu procesowi słodowania żyta. Ten wielowiekowy proces przeprowadzany jest w 3 następujących etapach:

  • Pierwszy etap polega na namoczeniu żyta w wodzie, co skutkuje rozpoczęciem naturalnego kiełkowania ziarna, które jest niezbędne do dalszych procesów.
  • W drugim etapie żyto, po namoczeniu, zaczyna kiełkować. W ten sposób, naturalne enzymy, zawarte w życie, rozkładają skrobię na cukry proste, dzięki czemu drożdże będą mogły rozpocząć fermentację.
  • Trzeci etap to proces prażenia słodu żytniego, który odbywa się w temperaturze 176°, czyli 80°C. Dzięki wyprażeniu ziaren w wysokiej temperaturze zatrzymuje się ich kiełkowanie oraz uwydatniają się ukryte wcześniej złożone smaki i aromaty żyta.

Trzy-etapowy proces słodowania żyta odkrywa jego głębię i złożoność, która w innym wypadku zostałaby uśpiona w ziarnie. Użycie tej techniki sprawiło, że Belvedere Heritage 176 ma zupełnie inny, bogatszy charakter, który jest pełen orzecha włoskiego, ziela angielskiego oraz miodu.

Co wyróżnia wódkę Belvedere Heritage 176 ?

  • Zapach – pełen aromatów pieczonego chleba żytniego z orzechami włoskimi, masłem, toffi, herbatnikami i domieszką ziela angielskiego;
  • Smak – bogaty o aksamitnej teksturze. Nuty prażonego żyta, orzechów makadamia, miodu oraz śmietanki;
  • Finisz – gładki z wyczuwalną nutą orzechową, delikatną ostrością przypraw i naturalną słodyczą żyta.

Jak wódka Belvedere stała się sławna ? Historia marki.

Historia międzynarodowego sukcesu marki Belvedere Vodka sięga lat 90-tych. Wtedy to Polmos Żyrardów jedna z największych polskich firm produkujących alkohole, postanowiła wyróżnić się i stworzyć własne unikalne marki. W efekcie w 1993 roku wyprodukowano pierwsze butelki Belvedere Vodka. Marka szybko zyskała uznanie na rynku krajowym i już na początku 1996 roku amerykański dystrybutor alkoholi – Edward Jay Philips zauroczony smakiem i jakością polskiego trunku wprowadził Belvedere na rynek amerykański, jako pierwszą na świecie luksusową wódkę. Tym samym stworzył nową kategorię wódek luksusowych – Super Premium Vodka.

W tworzeniu marki Belvedere widać pasję i zamiłowanie do jakości oraz piękna, stąd nazwa marki „Belvedere”, która oznacza „beautiful to see”. Charakter i filozofię, która stoi za tym alkoholem, oddaje również estetyczne i bardzo jakościowe opakowanie, na którym widnieje wizerunek Pałacu Belwederskiego w Warszawie. Zezwolił na to marce Belvedere, sam prezydent Lech Wałęsa.

Belvedere Vodka jest dziś symbolem międzynarodowego sukcesu polskiej luksusowej marki. Reprezentuje najwyższy pozom polskiej tradycji wytwarzania wódki. Produkowana wyłącznie z najlepszego Żyta Dańkowskiego uprawianego w wybranych regionach Mazowsza, całkowicie wolne od dodatków, dopełniona wodą artezyjską, łączy ponad 600 lat doświadczenia w produkcji wódki z bezkompromisowym zobowiązaniem jakości i dziedzictwa.

Belvedere to nie tylko pierwsza ekskluzywna wódka, ale i kreator trendów oraz kreator współczesnej sztuki. Pojawi się zawsze tam, gdzie moda łączy się z muzyką w najlepszym stylu. Belvedere jest symbolem luksusu, zabawy, najwyższej jakości i ekscytujących doznań. To trunek dla prawdziwych indywidualistów i koneserów nocnego życia. Nic dziwnego więc, że Belvedere serwowana jest w najlepszych klubach od Ameryki, przez Europę, aż po Azję. Jest ulubioną wódką światowych celebrytów.

Shipping costs The price does not include any possible payment costs

Shipping country:

Related products

Product reviews (0)

up
Shop is in view mode
View full version of the site
Sklep internetowy Shoper.pl