Propaganda
do kasy suma: 0,00 zł

 

 

 

Wersje językowe
Producenci

Puglia w butelce – filozofia rodziny Varvaglione.

Firma Varvaglione 1921 zajmuje się produkcją wina od prawie stu lat, obejmującą cztery pokolenia rodziny. Dziś jest to jedna z największych i najszybciej rozwijających się firm w Apulii, stale zwiększająca liczbę produkowanych butelek i jakość swoich win. Varvaglione ma swoją siedzibę w Leporano nad Zatoką Taranto, w słynnym regionie Salento.

Doświadczenie i tradycja znalazły synergię w zastosowaniu przez firmę innowacyjnej technologii winiarskiej. Z biegiem czasu winiarnia połączyła tradycje tego regionu z nowszymi metodami. Varvaglione 1921 stale się rozwija, obserwując najnowsze trendy i gusta rynku, zachowując przy tym przekazywaną tradycję oraz swoistość terroir. Obecnie firma Varvaglione posiada trzy obszary produkcyjne: winiarnię i piwnicę, rozlewnię oraz sklep, w którym niegdyś mieściła się jej siedziba.

 

Varvaglione - jedna z najstarszych winnic na południu Włoch.

Varvaglione 1921 to jedna z najstarszych winnic w południowych Włoszech. Uznane na arenie międzynarodowej i krajowej, obecne na rynku w ponad 60 krajach, wina Varvaglione 1921 zdobyły wiele nagród. W 2011 roku marka obchodziła swoje 90-lecie, wprowadzając na rynek specjalne cuvée – Papale Primitivo di Manduria Linea Oro D.O.P.. Winnica posiada 150 hektarów ziemi przeznaczonych na uprawę winogron. Dodatkowo opiera się na współpracy stowarzyszonych lokalnych plantatorów winorośli, którzy pracują z nimi od ponad 30 lat.

Jak wygląda terroir winnicy Varvaglione?

Gleba w winnicy Varvaglione jest głównie gliniasta i kredowa, z obecnością skamielin i tlenku żelaza, które nadają jej naturalnego, czerwonego koloru. Żelazo zawarte w ziemi pomaga w drenażu wody, unikając jej stagnacji po deszczu. Dlatego też czerwona gleba jest jedną z najlepszych do uprawy winnych winogron. Łagodny klimat równinnego regionu Salento jest korzystny zarówno dla obszaru śródlądowego, jak i wybrzeża. Zimy w winnicy Varvaglione są przeważnie ciepłe, ale zdarzają się zimne podmuchy powietrza ze wschodu wraz z opadami, które czasem okazują się śniegiem. Lata w Tarent są niezwykle gorące i wilgotne, z temperaturami sięgającymi nawet 40 stopni.

Jakie winogrona uprawiane są w Varvaglione?

Koncentrując się na rodzimych odmianach winogron Apulii, bogate portfolio Varvaglione obejmuje głównie wina czerwone, wytwarzane z winogron PrimitivoNegroamaroMalvasia Nera i Aglianico oraz wina białe wytwarzane z winogron VerdecaFalanghinaMalvasia Bianca i Fiano. Ponadto w obszarze odmian międzynarodowych, Varvaglione specjalizuje się w produkcji Chardonnay i Sauvignon zgodnie z tradycyjnymi metodami obowiązującymi w Salento.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl