Wersje językowe
Producenci

JD

Jack Daniel’s – najsławniejsza rodzina z Tenneessee.

Jack Daniel’s to najlepiej rozpoznawalna marka amerykańskiej whiskey z Tennessee. Stworzyliśmy dla niej oddzielną kategorię, ponieważ zgodnie z amerykańskimi regulacjami prawnymi nie może być nazywana bourbonem, od którego odróżnia go Lincoln County Process – proces filtrowania przez grubą, ponad 3-metrową warstwę węgla drzewnego z drewna klonowego, w którym whiskey nabiera łagodnego, słodkawego smaku. Oprócz najpopularniejszego Jack Daniel’s Old NO.7 posiadamy w ofercie wiele innych odmian i pojemności począwszy od smakowych, wersji single barrel, miniaturek, zestawów prezentowych w oryginalnych opakowaniach a skończywszy na poszukiwanych przez kolekcjonerów seriach limitowanych.

Odrobina historii Jack Daniel’s.

W 1897 roku rząd amerykański uchwalił ustawę gwarantującą jakość trunku, która wprowadziła umieszczenie na etykiecie napisu "bottled in bond" dla whiskey spełniających następujące warunki: destylowana w jednej destylarni, podczas jednego sezonu, butelkowana w wieku co najmniej 4 lat z mocą 100 proof czyli 50% alkoholu. 2 lata wcześniej spełnił te warunki Jasper Newton Daniel zwany „Jack” wierząc, że jakość jest najlepszą metodą na zbudowanie marki. W 1904 whiskey Jack Daniel’s otrzymała w St. Louis pierwszy medal na międzynarodowych targach.

Frank Sinatra i Jack Daniel’s.

Po okresie prohibicji marka nadal rosła w siłę. Do grona jej fanów należał między innymi Frank Sinatra, który został pochowany z butelką ulubionego trunku. Jack Daniel’s „występował” w wielu filmach i piosenkach stając się nieodłączną częścią amerykańskiej kultury.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl