Propaganda
Do kasy suma: 0,00 zł

 

 

 

Wersje językowe
Producenci

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.


Szampan Veuve ClicquotSzampan Veuve Clicquot – Tylko jedna jakość, ta najwyższa.

Od dziś nie piję niczego innego” – takie słowa padły ponoć z ust samego cara Rosji, Aleksandra, po otwarciu jednej z tysiąca butelek Veuve Clicquot dostarczonych w tajemniczy sposób na dwór carski w 1811 roku przez Madame Clicquot. Właśnie tak, szampan Veuve Clicquot swój sukces zawdzięcza jednej z najbardziej wizjonerskich businesswoman w dziejach – Barbe Nicole-Ponsardin. Ta przedsiębiorcza Pani miała główne motto, które brzmiało „Tylko jedna jakość. Ta najwyższa.”. Szampan Veuve Clicquot posiada bardzo charakterystyczną świeżość i smak dojrzałych owoców.

Szampany są winami musującymi uważanymi za legendy. Cała historia Maison Veuve Clicquot jest naznaczona mitycznymi winami, z których wszystkie szanują popyt na jakość, czyli najważniejszy element i zarazem siłę napędową samej Madame Clicquot. Od ponad 250 lat istnienia Maison, za produkcję tych wyjątkowych szampanów odpowiadało jedynie 11-stu Chef de Cave. Zachowanie tej wyjątkowej spójności i profesjonalizmu, doprowadziło markę Veuve Clicquot do utrzymania ciągłości stylu ich szampanów.

Szampany Veuve Clicquot, a najlepsze Crus w Szampanii.

Współczesny Maison Veuve Clicquot posiada jedną z najlepszych winnic, zarówno pod względem wielkości, jak i jakości uprawianych tam winorośli. Te 390 hektarów ziemi obejmuje aż 12 (z 17) Grands Cru i 20 (z 44) Premiers Cru, istniejących w całej Szampanii. Aż 95% winorośli należących do Veuve Clicquot zostało sklasyfikowane jako Grands lub Premiers Crus, z czego ta ostatnia zajmuje tylko ¼ powierzchni w tym regionie. Od wieków Veuve Clicquot pielęgnuje to wyjątkowe dziedzictwo – wpierw działki należące do samego założyciela, a następnie pozyskiwane przez setki lat kolejne winnice.

Wszystkie odmiany winogron określane są na podstawie ich unikatowego terroir, czyli oceny gleby, klimatu i wielu innych czynników. Winnica Veuve Clicquot składa się w 47% z winogron Chardonnay, 36% z Pinot Noir i 17% z Pinot Meunier. Winorośle uprawiane w winnicy Veuve Clicquot w większości położone są na łagodnych, pochyłych wzgórzach, dzięki czemu rośliny te mogą korzystać z płytkiej gleby i maksymalnej ekspozycji na światło słoneczne.

Od momentu powstania Maison, Veuve Clicquot nawiązało również silne partnerstwo z innymi winiarzami w Szampanii. Stali dostawcy winogron, a także białych win pomagają zapewnić niepodrabialną jakość szampanów Veuve Clicquot.

Wszystko zaczyna się od zbiorów. Wyjątkowe winogrona w szampanach Veuve Clicquot.

Rozłożone na wzgórzach winnice Veuve Clicquot znajdują się w idealnym miejscu, aby zapewnić winogronom wszystko, co najlepsze. Obszar uprawy winorośli został oznaczony zgodnie z kryteriami apelacji AOC Champagne, według kluczowych czynników. Składają się na nie gleba, wysokość nad poziomem morza, stopień nasłonecznienia i wiele innych elementów mających wpływ na rozwój winogron używanych do produkcji szampanów Veuve Clicquot.

Winorośle są wybierane ze względu na ich jakość, a nie wielkość produkcji. Mają one zapewnić harmonijną mieszankę trzech odmian wchodzących w skład szampanów Veuve Clicquot – Chardonnay, Pinot Noir i Pinot Meunier. W Maison Veuve Clicquot pracuje około 100 winiarzy, którzy opanowali różne aspekty upraw winogron. Przez cały rok mogą oni korzystać z pomocy specjalnych pracowników sezonowych. Dodatkowo w czasie zbiorów winogron winiarze są wspomagani przez ponad 1000 pracowników żniwnych.

Każde winogrono jest zbierane ręcznie i umieszczane w koszu. Jeżeli owoc na kiści nie jest wystarczająco zdrowy lub odpowiednio dojrzały, nie spełnia on surowych norm Maison Veuve Clicquot. Po przesortowaniu odrzucone winogrona pozostają na ziemi. Aby uniknąć zgniecenia dobrych owoców, są one pakowane do specjalnych pojemników, do których mieści się maksymalnie 50 kg winogron. Pełne skrzynie trafiają na przyczepy, które wiozą je prosto do centrum tłoczenia wina. :)

Wyjątkowa kolekcja win bazowych w szampanach Veuve Clicquot.

Co roku w Domu szampańskim Veuve Clicquot degustowane jest od 700 do 800 win bazowych oraz 400 rezerw (win długo dojrzewających) z 17 różnych roczników. Degustacja win trwa około 5-6 miesięcy. Obecnie 11. stanowisko Chef de Cave Veuve Clicquot piastuje Didier Mariotti. Pomaga mu w tym 10-12 winemakerów, którzy wspólnie z Mariottim są odpowiedzialni za degustację win bazowych.

Co ciekawe szampany Veuve Clicquot z podstawowej gamy producenta zawierają nawet do 45% win rezerwowych. Większość domów szampańskich dodaje tylko 20-30% rezerw. Dodatkowo drugie leżakowanie w butelce trwa co najmniej 6 miesięcy.

Kto stworzył szampana Veuve Clicquot? Historia Madame Clicquot.

Madame Clicquot (Barbe-Nicole Clicquot) urodziła się w 1777 roku w Reims, jako córka barona Nicolasa Ponsardina. Pozycja społeczna zapewniła jej doskonałe wykształcenie. W 1798 roku Madame Clicquot wyszła za mąż za Françoisa Clicquot – syna założyciela Maison Clicquot. François podzielił się ze swoją młodą żoną pasją i wiedzą na temat tworzenia szampana. Dzięki temu Madame Clicquot mogła przejąć rodzinny interes po przedwczesnej śmierci męża w 1805 roku.

Co prawda Madame Clicquot stanęła przed bardzo trudnym wyborem. Niestety zarówno jej wiek, jak i prosty fakt bycia kobietą mogły utrudnić jej zarządzanie rodzinną firmą. Jednak w 1805 roku, 27-letnia już Wdowa Clicquot stała się jedną z pierwszych kobiet biznesu, przejmując firmę założoną w 1772 roku przez swojego teścia. Wyobraźcie sobie zuchwałość tej decyzji w czasach, gdy kobietom we Francji nie wolno było nawet nosić spodni.

W czasach wykluczania kobiet ze świata biznesu, Madame Clicquot odważyła się pokierować domem szampańskim z pasją i determinacją. Jej charakter oraz osobowość można podsumować dwoma niezwykle trafnymi słowami: zuchwała i inteligentna. Chwytała ona każdą nadarzającą się okazję, była także gotowa podjąć ryzyko i dzięki temu mogła rozszerzyć swój biznes na wszystkie cztery zakątki świata.

Bezkompromisowa w kwestii jakości swoich win, Madame Clicquot doskonaliła nowe techniki produkcji. To ona wynalazła „table de remuage” i jako pierwsza stworzyła różowego szampana z połączenia białych i czerwonych win. Już wtedy jej rówieśnicy uznawali jej ogromny wkład i nazywali ją „Wielką Damą Szampanii”. W ciągu zaledwie kilku lat uczyniła ze swojego nazwiska znakomitą markę, dziś znaną na całym świecie, jako Veuve Clicquot (Wdowa Clicquot).

Co wyróżnia szampany Veuve Clicquot?

Maison Veuve Clicquot posiada w swojej ofercie wiele wyjątkowych szampanów. Butelki te różnią się głównie wytrawnością, walorami smakowymi, a także zawartością poszczególnych szczepów winogron i kolorem. Jako sklep z szampanami Veuve Clicquot poniżej przedstawiamy nasze portfolio z krótkimi opisami poszczególnych szampanów Veuve Clicquot:

  • Veuve Clicquot Ponsardin Brut – wytrawny szampan, tworzony z 3 gatunków winogron takich jak: Pinot Noir, Chardonnay, Pinot Meniuer, pochodzących z około 60 najlepszych winnic. Jest to szampan o pięknym złoto żółtym kolorze z wyczuwalnym aromatem białych owoców, cytrusów, rodzynek i subtelną nutą wanilii.
  • Veuve Clicquot Ponsardin Rose – wytrawny, różowy szampan stworzony z połączenia win białych i czerwonych. Charakteryzuje się rozkosznie owocowym i intensywnym smakiem z nutami soczystych, dojrzałych truskawek i wiśni.
  • Veuve Clicquot Ponsardin Demi-Sec – półsłodki szampan, o pięknym złoto żółtym kolorze z wyczuwalnym aromatem białych owoców, cytrusów, rodzynek i subtelną nutą wanilii.
  • Veuve Clicquot Extra Brut Extra Old – bardzo wytrawny szampan stworzony z unikalnej mieszanki prestiżowych win rezerwowych.
  • Veuve Clicquot La Grande Dame Brut – wyjątkowy, wytrawny szampan rocznikowy. Wyróżnia się delikatnym, mineralno-kwiatowym charakterem.
  • Veuve Clicquot La Grande Dame Rose – elegancki, różowy, wytrawny szampan rocznikowy. Powstał z połączenia win białych z czerwonymi. To niezwykle złożone, żywe wino o przyjemnym i trwałym finiszu.

Gdzie kupić szampana Veuve Clicquot w Warszawie?

Interesuje Was sklep z szampanem Veuve Clicquot w Warszawie? A może zastanawiacie się gdzie kupić szampana Veuve Clicquot online? Nasz sklep Propaganda Alkohole oferuje pełną gamę szampanów tej marki! Dodatkowo oferujemy naszą pomoc w wyborze odpowiedniej edycji na miejscu w naszym salonie lub telefonicznie/mailowo. Zapraszamy Serdecznie! :)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl