Propaganda
Do kasy suma: 0,00 zł

 

 

 

Wersje językowe
Producenci

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.


szampan Dom PerignonSzampan Dom Perignon – Istna klasyka i pierwowzór.

Dom Pérignon kieruje się jednym nieustępliwym, absolutnym zobowiązaniem: każdy szampan rocznikowy jest świadectwem zbiorów winogron z danego roku. Z każdym rocznikiem Dom Pérignon realizuje niekończące się poszukiwanie głębokiego ideału estetycznego, którym jest tworzenie i ujawnianie harmonii z wiecznie zmieniającej się natury. Marka Dom Pérignon nigdy nie idzie na kompromis w kwestii swojego twórczego ideału – decydując się nawet na nie produkowanie szampana vintage (rocznikowego) w danym roku, jeżeli zbiór winogron jest daleki od pożądanego efektu końcowego.

W 1668 roku Dom Pierre Pérignon – młody mnich benedyktyński osiadł w opactwie Hautvillers z widokiem na Szampanię. Z powodzeniem starał się on przemienić wino w szampana, ostatecznie wymyślając oryginalny i mistyczny akt tworzenia szampana. To właśnie ambicja i spuścizna Pierre Pérignon zainspirowały Maison Dom Perignon.

Obecnie stanowisko Chef de Cave, czyli Mistrza Domu Szampana Dom Perignon obejmuję Vincent Chaperon, który odbył 13-letnią praktykę u boku Richarda Geoffroya – byłego mistrza marki Dom pérignon. Vincent postrzega wizję Dom Pérignona, jako harmonię i źródło emocji. Czerpiąc inspirację z samych początków Maison, Vincent Chaperon utrwala estetyczny ideał marki Dom Pérignon, pielęgnuje swoje dziedzictwo twórcze, a także wnosi swoją wiedzę oraz wrażliwość.

Czym różnią się szampany Dom Perignon?

W ofercie producenta Dom Perignon istnieje wiele produktów – tych klasycznych i tych limitowanych. Różnią się one głównie walorami smakowymi, co spowodowane jest rocznikiem szampana czy procentową zawartością poszczególnych szczepów winogron. Poniżej przedstawiamy klasyczne pozycje z portfolio marki, różniące się następującymi cechami:

  • Szampan Dom Perignon Vintage Brut – biały, wytrawny szampan rocznikowy. Każdy rocznik to wyjątkowa i niepowtarzalna kreacja, która wyraża zarówno charakter danego roku, jak i styl Dom Pérignon.

  • Szampan Dom Perignon Vintage Rose – różowy, wytrawny szampan rocznikowy. Produkowany w większości z winogron szczepu Pinot Noir. Pełny i jedwabisty szampan, który rozpływa się w ustach.

  • Szampan Dom Perignon Vintage Plenitude 2 - biały, wytrawny szampan rocznikowy. Drugie życie marki Dom Pérignon, cierpliwie przeniesione na nowy poziom. Powstaje skrupulatnie przez blisko 15 latach w piwnicach Dom Pérignon (dla przykładu klasyczny Dom Perignon Vintage dojrzewa około 8 lat). Niesamowicie złożony, zbalansowany i wyrafinowany szampan.

Estetyka produktów Dom Perignon.

Szampany Dom Perignon to klasyka sama w sobie. Charakterystyczną, ciemnozieloną butelkę zdobi jeszcze bardziej rozpoznawalna etykieta w formie „herbu” przystrojonego w kiści winogron. Na etykiecie znajdują się również podstawowe informacje o danym szampanie takie, jak rodzaj, rocznik, zawartość procentowa alkoholu, czy pojemność. Każda szyjka butelki owinięta jest czarną, elegancką folią, która fakturą przypomina skórę.

Warto dodać również kilka słów o opakowaniu Dom Perignon. Podstawowe edycje – Dom Perignon Brut oraz Dom Perignon Rose posiadają czarny, gustowny pokrowiec, w środku którego znajduje się broszura z informacjami na temat danego produktu oraz rocznika. Na przodzie opakowania producent umieścił zmniejszoną wersję etykiety – identyczną, jak na butelce.

Gdzie kupić szampan Dom Perignon?

Po te fenomenalne produkty, jakimi są szampany marki Dom Perignon zapraszamy do naszego salonu Propaganda Alkohole, znajdującego się na warszawskim Ursynowie. Chętnie pomożemy w doborze odpowiedniego produktu dla waszego podniebienia, a także odpowiemy na nurtujące was pytania.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl