Propaganda
Do kasy suma: 0,00 zł

 

 

 

Wersje językowe
Producenci

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.


Skąd pochodzi rum Bacardi ?

Historia tej doskonale rozpoznawalnej marki rumu nierozerwalnie łączy się z Kubą. Właśnie tam przybyli w drugiej połowie XIX wieku hiszpańscy emigranci – bracia Facundo i Jose Bacardi Masso. W 1862 roku, w Santiago de Cuba założyli własną destylarnię rumu.
W tych czasach rum był postrzegany jako trunek przeznaczony raczej dla uboższych warstw społeczeństwa, a jego jakość miała niewiele wspólnego ze znanymi nam dzisiaj rumami.

Bracia Bacardi postanowili wyprodukować rum wyższej jakości i zainteresować nim lepiej sytuowanych konsumentów. Plan nie tylko się udał, ale okazał się autentycznym sukcesem. Marka Bacardi stała się wkrótce synonimem kubańskiego rumu, a dynamicznie rozwijająca się firma wkrótce poszerzyła swoją ekspansję na USA, Meksyk, i Hiszpanię. Rum Bacardi królował w złotych czasach Hawany, którą w erze prohibicji odwiedzali nie tylko żądni rozrywki turyści, ale i najsławniejsze postacie epoki takie jak Bing Crosby czy Ernest Hemingway.

Czy rum Bacardi produkowany jest na Kubie ?

Od lat 60-tych XX wieku cała produkcja przeniesiona została do Puerto Rico. W czasie rewolucji Fidela Castro część majątku firmy Bacardi została skonfiskowana, a destylarnia w Santiago de Cuba znacjonalizowana. Na szczęście przewidujący właściciele wcześniej przygotowali sobie zaplecze do działalności na terenie Puerto Rico i Meksyku. Zastrzegli też sobie nazwę i logotyp firmy uniemożliwiając komunistycznemu rządowi kontynuację produkcji. Aktualnie biura Bacardi znajdują się na Bahamach, a główna destylarnia ma siedzibę w Puerto Rico.

Co oznacza nietoperz na butelkach rumu Bacardi ?

Nietoperz zarówno w kulturze hiszpańskiej jak i w zwyczajach rdzennych mieszkańców Kuby jest symbolem o bardzo pozytywny wydźwięku – kojarzy się ze szczęściem, powodzeniem w biznesie i lojalnością wobec rodziny. Charakterystyczny, czarny nietoperz pomagał też umacniać markę w czasach powszechnego analfabetyzmu.

Jaki rum Bacardi najlepiej wybrać ?

Bacardi oferuje niezwykle szeroką gamę rumów – począwszy od rumów bez oznaczonego wieku leżakowania po złożone, leżakowane w beczkach dębowych blendy. Te pierwsze mają zastosowanie głównie w drinkach, starzone warto degustować w czystej postaci. Wszystkie rumy Bacardi charakteryzują się doskonałą jakością i przystępną ceną.

Gdzie kupić rum Bacardi ?

Na Ursynowie, w naszym salonie Propaganda możemy zaproponować kompletny wybór rumów Bacardi. Z przyjemnością doradzimy w wyborze i podpowiemy jak skomponować cocktail na bazie rumu Bacardi.

Obsługa firm i agencji w zakresie rumów Bacardi.

Oprócz najwyższych standardów obsługi Klientów indywidualnych zajmujemy się profesjonalnie szeroko rozumianym B2B. Mamy duże doświadczenie we współpracy z agencjami eventowymi, agencjami marketingowymi, obsługą banków, korporacji i firm prywatnych, które szukają odpowiedniego asortymentu dla siebie, lub prezentów dla swoich klientów czy pracowników. Jeśli szukasz rozwiązań dla swojej firmy — napisz zapytanie na kontakt@propaganda24h.pl, a my zajmiemy się resztą.
Zapraszamy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl