Propaganda
Languages
Producers

SAKE TAMURA GINGINGA 0,72L + KARTONIK

Availability: available
Dispatched within: 24 hours
Price: 214,00 zł 214.00
Net price: 173,98 zł
quantity pcs.
You gain 428 points [?]

product unavailable

add to wish list
Rating: 3.85714
Vendor: TAMURA
Product code: JAPOŃSKIE 24

Description

Sake Tamura Ginginga - nihonshu o wyszukanym smaku i aromacie. Delikatne, owocowe oraz orzeźwiające. To nihonshu jest chlubą browaru Tamura,a etykietę zdobi kanji z nazwiskiem właściciela firmy. Opakowane w elegancki kartonik również ozdobiony efektownym przykłądem japońskiej kaligrafii.

Sake zwane popularnie "winem" lub "wódką" ryżową ma niewiele wspólnego z metodą produkcji tych trunków. Powstaje w wyniku fermentacji spolerowanych w celu osiągnięcia wyższej zawartości skrobi ziaren ryżu.Im wyższy stopień spolerowania tym szlachetniejsza odmiana sake. Dalszy proces można porównać do technologii warzenia piwa, ale jest znacznie bardziej skomplikowany.

Najstarsze wzmianki o produkcji sake pochodzą z III wieku.

Ponieważ słowo "sake" oznacza w języku japońskim napój alkoholowy Japończycy nazywają sake "nihonshu" - nihon (Japonia) + shu (alkohol),w pisowni japońskiej 日本酒.
Aktualnie sake przeżywa swój renesans w Japonii i staje się coraz bardziej modna i popularna za granicami Kraju Kwitnącej Wiśni. Pojawia się w wykwintnych restauracjach jako dodatek do potraw nie tylko japońskich i w najlepszych klubach jako lekki, orzeźwiający drink.
Sake Tamura Ginginga  należy serwować schłodzone, lub w temperaturze pokojowej.

 

Related products

Product reviews (0)

up
Shop is in view mode
View full version of the site
Sklep internetowy Shoper.pl