Propaganda
Languages
Producers

SAKE - MABOROSHI NO SAKE KASEN 0,72L + KARTONIK

Availability: available
Dispatched within: 24 hours
Price: 168,99 zł 168.99
Net price: 137,39 zł
quantity pcs.
You gain 337 points [?]

product unavailable

add to wish list
Rating: 4.336
Vendor: -
Product code: JAPOŃSKIE 23

Description

Sake - Maboroshi No Sake Kasen to wyprodukowana całkowicie tradycyjną metodą sake Honjozu (czyli zawierająca niewielki, do 10% dodatek alkoholu ryżowego) o wskaźniku spolerowania ryżu 60%. Swój wyjątkowo subtelny aromat zawdzięcza dłuższemu dojrzewaniu niż większość sake.

Sake zwane popularnie "winem" lub "wódką" ryżową ma niewiele wspólnego z metodą produkcji tych trunków. Powstaje w wyniku fermentacji spolerowanych w celu osiągnięcia wyższej zawartości skrobi ziaren ryżu.Im wyższy stopień spolerowania tym szlachetniejsza odmiana sake. Dalszy proces można porównać do technologii warzenia piwa, ale jest znacznie bardziej skomplikowany.

Najstarsze wzmianki o produkcji sake pochodzą z III wieku.

Ponieważ słowo "sake" oznacza w języku japońskim napój alkoholowy Japończycy nazywają sake "nihonshu" - nihon (Japonia) + shu (alkohol),w pisowni japońskiej 日本酒.
Aktualnie sake przeżywa swój renesans w Japonii i staje się coraz bardziej modna i popularna za granicami Kraju Kwitnącej Wiśni. Pojawia się w wykwintnych restauracjach jako dodatek do potraw nie tylko japońskich i w najlepszych klubach jako lekki, orzeźwiający drink.
Maboroshi No Sake Kasen należy serowować schłodzone, lub w temperaturze pokojowej.

Related products

Product reviews (0)

up
Shop is in view mode
View full version of the site
Sklep internetowy Shoper.pl