Propaganda
Languages
Producers

PRIMITIVO IMPAVIDO 2014 MAGNUM W DREWNIANEJ SKRZYNI APULIA IGP TENUTA COPPADORO 1,5L

Availability: expected delivery
Price: 330,00 zł 330.00
Net price: 268,29 zł
quantity pcs.
You gain 660 points [?]

product unavailable

add to wish list
Rating: 2
Vendor: TENUTA COPPADORO
Product code: WINO I0096

Description

Primitivo Impavido Apulia IGP Tenuta Coppadoro Magnum w drewnianej skrzyni, to to wino o rubinowo czerwonej barwie z fioletowymi refleksami (wyraźniej uwidaczniają się wraz ze starzeniem wina) otrzymywane w 100% z winogron Primitivo. W kieliszku uwalnia wyraźne zapachy przypraw i jagód, w ustach zaskakując pełnym i harmonijnym smakiem oraz balansem wynikającym ze starzenia w dębowych beczkach. Wino dobrze paruje się z dziczyzną smacznymi serami i głównymi daniami w czerwonych sosach. Primitivo Impavido dojrzewało 12 miesięcy w beczkach z francuskiego dębu oraz 6 miesięcy w butelkach. Dzięki cierpliwości, doświadczeniu i ściśle przestrzeganym, wysokim standardom upraw i produkcji powstało wino o zjawiskowym charakterze, będące nie lada doświadczeniem dla koneserów tego gatunku. 
Primitivo z Apulia (Puglia) uważane jest za jedną z włoskich doskonałości zarówno we Włoszech jak i na całym świecie. 
Prezentowane wino Primitivo Impavido, to wersja MAGNUM o pojemności 1,5L w stylowej drewnianej skrzyni z logiem producenta.
Temperatura serwowania: 18-20°C

Chcesz wiedzieć więcej ?
Winogrona Primitivo po naturalnym podsuszeniu (wynikającym z późnych zbiorów) są ręcznie selekcjonowane i wyciskane. Maceracja wraz ze skórkami przeprowadzana jest w kontrolowanej temperaturze przez okres 20 dni w zbiornikach ze stali nierdzewnej. Fermentację malolaktyczną przeprowadza się w beczkach z francuskiego dębu. Winogrona na Impavido pochodzą z najlepszych upraw wychodowanych na kontrolowanych glebach i najwyższych standardach produkcji.
Maturacja: 12 miesięcy w beczkach z francuskiego dębu + 6 miesięcy w butelkach;
Data zbiorów: koniec września;
Potencjał starzenia wina (przechowywania): 10-15 lat
Powierzchnia uprawy: 4 Ha
Wydajność z Ha: 4500 kg/Ha

O PRODUCENCIE I WSPÓŁPRACA HURTOWA
Tenuta Coppadoro, to winnica z którą prowadzimy bezpośrednią współpracę dystrybuując znakomite wina na terenie Polski. Historia tej włoskiej winnicy została powołana do życia w gminie Daunia w regionie Apulia (prowincja Foggia) w 1999 roku. Wszystkie działania Tenuta Coppadoro oparte są na jakości i wysokiej technologii produkcji, którą zarządza szanowany Prof. Riccardo Cotarella. Godło winnicy to stylizowany oset symbolizujący wzrost i elegancję, a efektem działań jest szeroki wybór win o bezkompromisowej jakości. 

Z pełnym przekonaniem polecamy wina z Tenuta Coppadoro, wśród których znaleźć można propozycje dla amatorów, jak i wytrawnych koneserów.
Tenuta Coppadoro – wyobraźnia, pasja i profesjonalizm.

Jako hurtownia jesteśmy bezpośrednim importerem win od włoskiego producenta Tenuta Coppadoro – po ofertę hurtową zapraszamy do kontaktu mailowego: hurt@propaganda24h.pl

Zapraszamy do współpracy restauracje, hotele, sklepy specjalistyczne i wszystkich, którym zależy na świetnej jakości winach z butikowej i wyselekcjonowanej dystrybucji.

Wino zawiera siarczyny.

Related products

Product reviews (0)

All reviews (positive and negative) are displayed. We don't verify that they come from customers who have purchased the product.

up
Shop is in view mode
View full version of the site
Sklep internetowy Shoper.pl