Propaganda
Languages
Producers

JOHNNIE WALKER RED LABEL WHISKY 1,5L

Availability: available
Dispatched within: 24 hours
Delivery: The price does not include any possible payment costs check the delivery methods
Price: 139,00 zł 139.00
Net price: 113,01 zł
quantity pcs.
You gain 278 points [?]

product unavailable

add to wish list
Rating: 3.56251
Vendor: JOHNNIE WALKER
Product code: XXL 107

Description

Johnnie Walker Red Label – pionierska mieszanka marki.

Johnnie Walker jest jedną z najpopularniejszych marek na świecie tworzących blendowane (mieszane) whisky. Prezentowany Johnnie Walker Red Label uzyskał przez ekspertów miano standardowej szkockiej, idealnie pasującej do wszelkiego rodzaju drinków, nadając im tradycyjny i nieco „szorstki” smak.

Pierwowzór trunku Johnnie Walker Red Label powstał jako „Old Highland Whisky”. Skomponowany jest z około 30 różnych odmian whisky słodowych i z ziarna niesłodowego. Starannie wyselekcjonowana mieszanka, jak i również dojrzewanie w dębowych beczkach przez minimum trzy lata, nadają trunkowi wyjątkowo ciepły i przyjemny, przyprawowy smak.

Obecnie Johnnie Walker Red Label jest najlepiej sprzedającą się szkocką whisky na całym świecie. Idealna na imprezy i kameralne spotkania, a także do delektowania się nią w domu lub na mieście.

Sklep Propaganda prezentuje whisky Johnnie Walker Black Label w wersji 1,75L w gołej butelce. 

Jakie cechy charakteryzują whisky Johnnie Walker Red Label?

  • Zapach: świeży i owocowy, z wyczuwalnymi nutami owoców cytrusowych;
  • Smak: bogaty i intensywny, pełen aromatów przypraw, głównie czarnego pieprzu i cynamonu;
  • Finisz: długi i rozgrzewający, lekko dymny.

Jak wygląda produkcja whisky Johnnie Walker?

Wszystko zaczyna się od zboża – jęczmienia lub innego ziarna. Są one bogate w skrobie, jednak aby wytworzyć alkohol, trzeba przekształcić je w tzw. rozpuszczalne cukry. Dzieje się to naturalnie w momencie, gdy zboże zaczyna kiełkować. Aby mu to umożliwić, podlewa się ziarna gorącą wodą i podgrzewa. Proces ten nazywa się słodowaniem.

Gdy zboże wykiełkuje, trafia do pieca, gdzie jest suszone. Na tym etapie czasami dodaje się torf, który nadaje gotowej whisky pożądany dymny smak (Johnnie Walker Black Label i Johnnie Walker Double Black). Następnie ususzone zboże poddawane jest mieleniu oraz obróbce cieplnej – tak powstaje zacier, potrzebny do kolejnego etapu produkcji.

Teraz zacier poddawany jest fermentacji. Dodaje się do niego drożdże, które następnie zamieniają powstały w procesie kiełkowania cukier w alkohol. W ten sposób tworzy się napój alkoholowy podobny do piwa.

Roztwór ten następnie jest dwukrotnie destylowany. Destylacja polega na gotowaniu cieczy w dużym naczyniu. Głównie są to alembiki wykonane z miedzi. Proces ten obniża zawartość wody i zwiększa stężenie alkoholu oraz smaku w powstałym trunku.

Na koniec destylat przelewa się do dębowych beczek, gdzie poddawany jest dojrzewaniu. Leżakowanie tego trunku musi trwać co najmniej trzy lata. Beczki to jeden z najważniejszych czynników wpływających na kolor i walory smakowe gotowej już whisky. Szacuje się, że trunek nabiera aż od 40% do 70% smaku właśnie podczas dojrzewania w beczce.

Oś czasu marki Johnnie Walker.

Historia Johnnego Walkera rozpoczyna się w 1820 roku, kiedy to pewien młody chłopak po śmierci swojego ojca sprzedał rodzinną farmę i otworzył własny sklep spożywczy. Mowa oczywiście o Johnie Walkerze. Cała sytuacja miała miejsce w tętniącym życiem Kilmarnock, szkockim mieście gdzie prawie każdy sklep posiadał whisky single malt swojej produkcji. Trunki te jednak nie przypadły do gustu naszemu bohaterowi. Przedsiębiorczy i sprytny John zaczął produkować własną, blendowaną whisky, która szybko zyskała na popularności.

1857 roku, po śmierci J. Walkera, dobrze prosperujący sklep przeszedł na syna – Aleksandra. Tak jak jego ojciec, posiadał on nosa do interesów. W 1867 roku wypuścił na rynek pierwszą whisky spod marki Johnnie Walker, nazwaną „Old Highland Whiskey”. Następnie zaangażował on kapitanów statków w swój interes, dzięki czemu jego whisky trafiła we wszystkie 4 strony świata. Wkrótce Aleksander zaczął używać słynnej kwadratowej butelki, która w połączeniu z charakterystyczną, pochyloną etykietą sprawiła, że jego whisky wyróżniały się z tłumu.

1889 roku firmę przejęli synowie Aleksandra – George i Aleksander II. W 1909 roku zmienili oni nazwy whisky w oparciu o kolory etykiet na butelce. Tak powstali znani dziś wszystkim Johnnie Walker Red Label oraz Johnnie Walker Black Label. Jeszcze w tym samym roku powstało logo marki. Zaprojektował je młody ilustrator – Tom Brown. Striding Man, bo tak nazwano logo, do dziś jest nieodłączną częścią wizerunku marki. Od końca XX wieku zaczęto powiększać portfolio marki, poprzez dodawanie takich butelek jak Blue Label czy Gold Label.

Obecnie Johnnie Walker jest najlepiej sprzedającą się szkocką blended whisky na świecie.

Shipping costs The price does not include any possible payment costs

Shipping country:

Related products

Product reviews (0)

All reviews (positive and negative) are displayed. We don't verify that they come from customers who have purchased the product.

up
Shop is in view mode
View full version of the site
Sklep internetowy Shoper.pl