Propaganda
Languages
Producers

HENNESSY V.S. COGNAC 0,05L (MINI)

Availability: available
Dispatched within: 24 hours
Price: 24,00 zł 24.00
Net price: 19,51 zł
quantity pcs.
You gain 48 points [?]

product unavailable

add to wish list
Rating: 4.875
Vendor: HENNESSY
Product code: MINI 055

Description

Hennessy –  najczęściej serwowany koniak na świecie.

Hennessy V.S. Cognac to przedstawiciel prawdziwie arystokratycznej rodziny z regionu Cognac we Francji. Zgodnie z apelacją powstaje w procesie dwukrotnej destylacji wina z winogron Ugni Blanc, dla których specyficzny, zmienny klimat regionu i wapienna gleba stanowią wręcz idealne warunki. Destylaty, zwane po francusku eaux de vie (woda życia) leżakują w nowych beczkach dębowych z lasów Limousin od 2,5 do 8 lat.

Blend starannie wyselekcjonowanych około 40 eaux de vie tworzy ten aromatyczny, orzeźwiający w smaku trunek, który zyskał największą popularność w swojej klasie na świecie i jest podawany w barach i klubach ponad 100 krajów. Hennessy V.S. Cognac można serwować w klasyczny, żeby nie powiedzieć konserwatywny sposób — w kieliszku „koniakówce”, który podgrzewany ciepłem dłoni uwalnia więcej aromatu lub w stylu bardziej swobodnym — na kostce lodu. Hennessy V.S. Cognac może być także składnikiem doskonałych drinków.

Jakie cechy charakteryzują Hennessy V.S. Cognac ?

  • Barwa: bursztyn;
  • Zapach: przyprawy korzenne, wanilia, suszone owoce;
  • Smak: nuty kwiatowe, korzenne przyprawy, dębina, wanilia;
  • Finisz: średnio długi, harmonijny, kwiaty, wanilia.


Hennessy – 
historia marki.

Produkcję tej typowo francuskiej specjalności rozpoczął… Irlandczyk – kapitan Richard Hennessy, który osiadł w Cognac w 1765 roku. Zafascynowany miejscowymi produktami szybko doszedł do perfekcji w produkcji eaux de vie. Pierwsze sukcesy odniósł, eksportując  swoje wyroby do Londynu. Pod koniec XIX wieku Cognac Hennessy rozpoczął już prawdziwie światową ekspansję i stał się ulubionym trunkiem arystokracji. W 1971 roku potomek Richarda, Killian Hennessy doprowadził do połączenia ze słynnym domem szampańskim Moet Chandon. W 1987 roku powstało największe na świecie imperium luksusowych marek Louis Vuitton Moet Hennessy zwane w skrócie LVMH.

Pomysł na drinka - French 75.

French 75 – do szampańskiego kieliszka wlać:

  • 40ml Hennessy V.S.,
  • 20ml syropu cukrowego,
  • 50ml świeżego soku z cytryny.
  • Dopełnić szampanem lub Prosecco, udekorować plasterkiem cytryny.

Related products

Product reviews (0)

up
Shop is in view mode
View full version of the site
Sklep internetowy Shoper Premium