Propaganda
Languages
Producers

AMARONE DELLA VALPOLICELLA CLASSICO DOMINI VENETI 0,75L

Availability: expected delivery
Price: 215,00 zł 215.00
Net price: 174,80 zł
quantity pcs.
You gain 430 points [?]

product unavailable

add to wish list
Rating: 4.67
Vendor: DOMINI VENETI
Product code: WINO 343

Description

Amarone della Valpolicella Classico - Domini Veneti to flagowe wino winnicy Cantina Negrar. Wyprodukowane z winogron uprawianych w regionie Valpolicella Classica, podsuszanych przez 120 dni w pomieszczeniach zwanych „fruttaio” i następnie poddawanych procesowi  winifikacji w styczniu-lutym. Dojrzewanie zachodzi w 50 hl beczkach z dębu  slawońskiego przez okres 18 miesięcy i dodatkowo 6-8 miesięcy w butelce. Posiada bardzo intensywny i trwały aromat z nutami wiśni, suszonej śliwki, suszonych kwiatów i przypraw. W smaku znakomita struktura i elegancja. Wino do przechowywania przez kolejne 10-15 lat. Polecane do grillowanego i duszonego mięsa, dziczyzny, dojrzałych serów.

Veneto - jeden z najbardziej prestiżowych regionów winiarskich Włoch, rozciągający się od Alp Karnickich Dolomitów na granicy z Austrią do Adriatyku i Doliny Padu. Malownicze i niezwykłe urokliwe kanały Wenecji - stolicy Veneto i cudowne od wieków urzekające jezioro Garda. Obfitość atrakcji turystycznych regionu wspaniale uzupełniają światowej sławy wina. W obrębie Veneto wyróżniamy 25 apelacji, są to między innymi: Lugana, Bardolino, Valpolicella, Soave, Breganze, Colli Euganei i wiele innych.

Wino zawiera siarczyny.

Related products

Product reviews (0)

All reviews (positive and negative) are displayed. We don't verify that they come from customers who have purchased the product.

up
Shop is in view mode
View full version of the site
Sklep internetowy Shoper.pl